Advert
Advert

Metrolife Hastanesi Yabancı Hastalara da Umut Olmaya Devam Ediyor

Metrolife Hastanesi Yabancı Hastalara da Umut Olmaya Devam Ediyor
Bu içerik 477 kez okundu.
Advert

Tıp dilinde Epidermolisa Bullosa olarak adlandırılan,halk arasında ise Kelebek hastalığı olarak bilinen hastalıkta hastaların el ve ayak parmakları doğduğu günden itibaren kapanmaya başlıyor. Dünya genelinde çok az kişide bulunan bu hastalık için kurulan dernekler bilim insanları tedavi için çalışmaktadır. Bu bağlamda Özel Metrolife Hastanesi Plastik, Estetik ve Rekonstükrif Cerrahi Uzmanı deneyimli Doktor Abdulkadir CALAVUL ve ekipi hastaların ellerini bir takım ameliyatlar ile açarak hayatlarını daha konforlu bir hale getirmek için çalışıyorlar.

Bu ameliyat için yurtdışından gelen diğer hastalara ek olarak, Norveçten aldığı bir tavsiye üzere bu sefer Bosna Hersek’ten 17 yaşındaki Faris Nozic adlı hasta şifa bulmak için Şanlıurfa’ya gelerek tedaviye başladı. 4 Ekim 2022 tarihinde tedavisine başlanıp ortalama 35-45 gün iyileşme süresi takip edilmekte.

Bu sürecin sonunda hastalar ellerini günlük hayatlarını sürdürebilmeleri için kullanabilecek hale geliyorlar. Bu ameliyatı yapan plastik cerrahi Uzmanı  Op.Dr.Abdulkadir Calavul; Hastalarımızın sayıları az olduğu için kendi aralarında kurdukları gruplar sayesinde birbirilerini tanıyorlar. Ameliyat geçiren bir hasta birbirilerine tavsiye edip hastanemize şifa bulmak için geliyor. Dedi.

Özel Metrolife Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Cengiz KARAKUCAK ise; “Hastalarının Ameliyatlarını yaptıktan sonra fiziksek iyileşmeyi beklerken aynı zamanda psikolojik iyileşme için bir takım etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Gerek oyun aktiviteleri gerek futbol müsabakalarına gitme olsun, hastanemiz çalışanları gönüllü olarak moral motive açısından hastalarımıza çok destek veriyor. Tedavi süreci bittikten sonra hastanın hem fiziksel hem de psikolojik olarak iyileşmesini sağlayıp ülkesine göndermeyi hedefliyoruz.” Dedi.

metrolife hastane calavul plastikcerrahi kelebek hasta
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TAŞKINDA ZARAR GÖREN YOLLAR VE KÖPRÜLER ONARILIYOR
TAŞKINDA ZARAR GÖREN YOLLAR VE KÖPRÜLER ONARILIYOR
Harran Üniversitesinde Modern Spor Salonu Hizmete Açtı
Harran Üniversitesinde Modern Spor Salonu Hizmete Açtı