Advert
Advert

BÜYÜKŞEHİR’DEN DEVASA PARK ÇALIŞMASI

​Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından GAP SUKAY bölgesinde 80 bin metrekarelik alanda başlatılan park çalışması devam ediyor. Şehir Hastanesi, Bilim merkezi ve GAP vadisi ile birleşen parkta ağaç dikimi ve yürüyüş yolları tamamlandı.

BÜYÜKŞEHİR’DEN DEVASA PARK ÇALIŞMASI
Bu içerik 183 kez okundu.
Advert

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından GAP SUKAY bölgesinde 80 bin metrekarelik alanda başlatılan park çalışması devam ediyor. Şehir Hastanesi, Bilim merkezi ve GAP vadisi ile birleşen parkta ağaç dikimi ve yürüyüş yolları tamamlandı.

 

Şanlıurfa’daki vatandaşların yeşille iç içe doğa yürüyüşlerini yapabilecekleri sosyal donatı alanlarının sayısını artırma hedefiyle Sırrın Mahallesi GAP SUKAY Sosyal Tesisi bölgesinde hayata geçirilen park çalışması devam ediyor

 

Şehir Hastanesi ile Bilim merkezinin yanı başında bulunan ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin öz kaynaklarıyla 80 bin metrekare alan içerisinde parkta bisiklet ve yürüyüş yolu, spor alanları, çocuk oyun alanları,  kamelyalar, oturma grupları gibi alanlar yer alacak.

 

Zemin hazırlama ve çevre düzenlemesi çalışmalarını hızla sürdüren ekipler alanda kırmızı toprak serimi gerçekleştirdi.  Zemin sağlamlaştırma çalışmasıyla birlikte alana ağaçlar dikilmeye başlanışdı.

 

80 bin metrekare arazi üzerine inşa edilen park yemyeşil doğası, tertemiz havasıyla adeta bir botanik bahçeyi andıracak. Park içerisinde belirlenen alanda görsel bir şölen oluşturacak şekilde tıbbi aromatik bitki üretimi de gerçekleştirilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KRAL ŞAKİR KARAKÖPRÜ’DE ÇOCUKLARLA BULUŞTU
KRAL ŞAKİR KARAKÖPRÜ’DE ÇOCUKLARLA BULUŞTU
Şanlıurfa’da İlk Defa Uygulanan Teknikle Sağlığına Kavuştu
Şanlıurfa’da İlk Defa Uygulanan Teknikle Sağlığına Kavuştu