Advert
Advert

İnsanların günlük hayatını ve yaşam kalitelerini düşüren bir hastalık Bel Fıtığı.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Ümit Zeydoğlu; Tıp Eğitimimi Osmangazi Üniversite Tıp Fakültesi Eskişehir’de bitirdim. İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi 'de Beyin Cerrahisi Uzmanlığımı aldım. Heidelberg Üniversitesi Almanya'da da özellikle spinal ve kraniyal ve pediatrik nöroşirürji üzerine çalıştım. Şuanda Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma hastanesinde çalışmaktayım.

İnsanların günlük hayatını ve yaşam kalitelerini düşüren bir hastalık Bel Fıtığı.
Bu içerik 218 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Ümit Zeydoğlu; Tıp Eğitimimi Osmangazi Üniversite Tıp Fakültesi Eskişehir’de bitirdim. İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi 'de Beyin Cerrahisi Uzmanlığımı aldım.  Heidelberg Üniversitesi Almanya'da da özellikle spinal ve kraniyal ve pediatrik nöroşirürji üzerine çalıştım. Şuanda Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma hastanesinde çalışmaktayım.
Nöroşirürji pratiğinde günlük özellikle poliklinikte gördüğümüz Servikal ve Lomber Disk Hernisinden bahsetmek istiyorum. Lomber Disk Hernisi günlük nöroşirürji pratiğinde çok sık gördüğümüz insanların günlük hayatını ve yaşam kalitelerini çok düşüren bir hastalık. Erken teşhis özellikle teşhis sonrası operatif ya da konservatif tedaviler hayat kalitesi için çok çok önemli. MR  çekilerek ve fizik muayene ile hastalığın  teşhis konulur. Hastalarda eğer operatif bir durum varsa ameliyat edilir hastalar bu şekilde şifa bulurlar. Operatif olmayan disk hernilerinde de fizik tedavi ve medikal tedavi uygulanır. Hastalığın özellikle bel bacak ağrıları olduğunda polikliniklerimize başvurmaları çok önemli. Bacak ağrısı ilerleyen zamanda özellikle ayak bileğinde kuvvetsizliğine neden olur ve bu durum 24 saatte opere edilmezse geri dönüşsüz olarak kalabilir. Bel fıtığı hayat kalitesini çok çok düşürür. O yüzden hastaların erken dönemde gelip hem boyun hem belden dolayı operasyon gerektiren bir durum varsa bize başvurup gerekli işlemlerin yapılması için tedaviye başlamaları gerekir. Ayrıca İki milyonu aşkın nüfus içerisinde pediatrik nöroşirurji bakımından gördüğümüz beyinde su toplanması hidrosefali ve meningomyosel bel açıklığı diye halk arasında tabir edilen vakalar çok çok fazla görülmektedir. Bunların önlenmesi açısından en önemli tavsiye edebileceğimiz şey gebelik öncesi artık gebelik süresince onların tanısı ve onlara yönelik teşhisidir.
Hidrosefali ya da bir meningomyelosel oluştuğu zaman tedavisi çok zor olmaktadır. Hastaların bütün bir hayatını etkilemektedir hem pediatrik nöroşirürji çocukluktan itibaren hemde Servikal Disk Hernisinde ellerde uyuşma, karıncalanma, kuvvetsizlik oluştuğunda ya da lomber disk Hernisinde bel fıtığında bacaklarda ağrı ya da kuvvetsizlik oluştuğunda doğru zamanda bize başvurursanız Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bütün yüksek teknolojiyle her türlü tetkik ve tedavi operasyonlar yapılmaktadır ”dedi.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SOSYAL MARKET İLE İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YÜZÜ GÜLÜYOR
SOSYAL MARKET İLE İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YÜZÜ GÜLÜYOR
Şanlıurfa'da Bir yılda 21.948.757 Hasta muayenesi yapıldı.
Şanlıurfa'da Bir yılda 21.948.757 Hasta muayenesi yapıldı.