Advert
Advert

KARAKÖPRÜ’DE 10 AYDA 11 YENİ PARK KAZANDIRILDI

Karaköprü Belediyesi ilçede yeşil alan oranını artırmak ve vatandaşlar için dinlenme alanı oluşturmak için yeni parklar yapılıyor. 2022 yılında şu ana kadar ilçeye yaklaşık 50 bin metrekare alanda 11 yeni park kazandırıldı.

KARAKÖPRÜ’DE 10 AYDA 11 YENİ PARK KAZANDIRILDI
Bu içerik 417 kez okundu.
Advert

Karaköprü Belediyesi ilçede yeşil alan oranını artırmak ve vatandaşlar için dinlenme alanı oluşturmak için yeni parklar yapılıyor. 2022 yılında şu ana kadar ilçeye yaklaşık 50 bin metrekare alanda 11 yeni park kazandırıldı

Şanlıurfa’nın modern ilçesi Karaköprü’de betonarme yapılaşmaya karşı yeşil alan oranını artırmak için yeşil alan artırma seferberliği sürüyor. Karaköprü Belediyesi ilçenin tüm mahallelerinde yeni parklar yaparak kişi başına düşen yeşil alan oranını artırmaya çalışıyor.

Yeni yapılan parklarda çimlendirme, oturma grubu montajı, fitness ve oyun grubu yerleştirmesi yapılırken, parklarda peyzaj çalışmaları da gerçekleştiriliyor.

Karaköprü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından 2022 yılında yaklaşık 10 aylık sürede ilçeye 50 bin metrekarelik alanı kapsayan 11 yeni park ilçeye kazandırılırken, yıl sonuna kadar 30 bin metrekare alanda 6 tane yeni park kazandırmak için de çalışmalar sürdürülüyor.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ilçede çok ciddi bir yeşil alan kazandırma seferberliği içerisinde olduklarına dikkat çekerek bu yıl bittiğinde 17 yeni parkın hizmete sunulmuş olacağının altını çizdi.

Başkan Baydilli, ““İlçemizi daha yeşil hale getirmek adına park ve bahçeler ekiplerimiz önemli bir çalışma içerisindedir. İlçemize yeni parklar kazandırarak kişi başına düşen yeşil alan oranınızı artırıyoruz, bunun yanında mevcut parklarımızda da peyzaj, çevre düzenlemesi ve rutin bakım çalışmaları yaparak parklarımızı yeniliyoruz.

Neredeyse her mahallemize yeni parklar yaptık veya çalışmalarımız sürüyor. 2022 yılında hedefimiz 14 park yapmaktı ancak bu hedefi de aşarak yıl sonunda 17 parkı ilçemize kazandırmış olacağız.

Yapılaşmanın çok fazla olduğu, binaların sayısının her geçen gün arttığı ilçemizde bu parklar gerçekten önemli nefes alanlarıdır. Bu anlamda yeşil alanları önemsiyoruz ve uygun olan her yere yeşil alan yapımı ve ağaçlandırma çalışması gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Karaköprü Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçeye yeni yeşil alan kazandırma çalışmalarını program dahilinde sürdürecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak Bayram Trafiği Hususunda Uyardı
Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak Bayram Trafiği Hususunda Uyardı
İl Sağlık Müdürü Solmaz Halfeti de ki Sağlık tesislerini ziyaret etti
İl Sağlık Müdürü Solmaz Halfeti de ki Sağlık tesislerini ziyaret etti