Advert
Advert

Doğumun Sıfır Noktası” Şanlıurfa’dan Ebelere Sempozyum.

İstanbul Medipol Üniversite Hastanesi ile Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi işbirliği ile Doğumun Sıfır Noktası 1. Ulusal Ebelik Sempozyumu düzenlendi.

Doğumun Sıfır Noktası” Şanlıurfa’dan Ebelere Sempozyum.
Bu içerik 467 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

İstanbul Medipol Üniversite Hastanesi ile Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi işbirliği ile Doğumun Sıfır Noktası 1. Ulusal Ebelik Sempozyumu düzenlendi. Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi toplantı salonunda düzenlenen sempozyuma İstanbul Medipol Üniversite Hastanesi Ebelik bölüm başkanı Dr. Ögr. Üyesi Asiye KOCATÜRK, Medipol Üniversite Hastanesi öğretim görevlileri, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet GÜLÜM, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Ögr. Üyesi Ahmet KAYA ve yönetimi, Kadın Doğum çalışanları, ebeler, stajyer öğrenciler katıldı.

 Açılış konuşmasını yapan Şanlıurfa İl Sağlık Müdürümüz Prof.Dr. Mehmet GÜLÜM,

Ebeler sağlıklı birey, aile ve toplumun oluşmasında önemli bir görevi yerine getirmektedir.

İki gün sürecek olan bu sempozyumun ilkinin ilimizde olmasının heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz. Yeryüzündeki ilk doğumun Göbeklitepe de olduğunu düşünürsek ilk ebelerimizinde bu coğrafyada bulunmuş olma ihtimalleri yüksektir. Ebelik mesleğinin toplumsal saygınlığı olan, tarihi ve işlevselliği yönünden dünyanın en eski ve ilk bütüncül mesleklerinden biri olduğunu da ifade eden Gülüm, “Tüm dünyada aile sağlığını korumak ve yükseltmek için var olan ebelik mesleği, yüklendiği bu önemli misyon ile toplum için vazgeçilmez meslekler arasında yer alır. Çünkü ebelik mesleği kadim bir meslektir ve toplumumuzda çok önemli bir yere sahiptir”

Türkiye’nin en yüksek doğum sayılarının olduğu Şanlıurfa’da ebelerimiz yüksek bir tempoda, fedakârca çalışmaktadırlar.

Medipol Üniversite Hastanesi Ebelik bölüm başkanı Dr. Ögr. Üyesi Asiye KOCATÜRK Şanlıurfa’dan çok istifade ettiklerini ve buradan beş dönem mezun verdiklerini ve her birinin Şanlıurfa’yı anlatırken buradaki aldıkları eğitimden çok etkilendiklerini ifade ettiler. Bizde bunları duymaktan mutluluk duyduğumuzu ifade ettik. Bizim 2017 yılından bu yana Medipol Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu Ebelik Bölümü ile bir protokolümüz var. Onlar eğitim için buraya geliyorlar. Bu eğitimin bu birlikteliğin bir meyvesi olarak da bugün bu sempozyum düzenlendi. Bugün bu sempozyumda İstanbul Medipol Üniversitesi hocalarının ebelik mesleği ile ilgili, ebelik sanatıyla ilgili yeni güncel bilgileri aktaracaklar. Bunlar şüphesiz bizim sağlık hizmet sunumumuza çok eşsiz katkılar sağlayacaklardır. Biz de bu anlamda Medipol Üniversitesi'ne bu katkıları için teşekkür ediyoruz. Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü olarak bu tür sempozyumların artarak devamı için elimizden gelen her türlü teknik desteği, altyapı desteğini sunacağımızı ifade ettik.

Gerçekleşen bu sempozyumda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak Bayram Trafiği Hususunda Uyardı
Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak Bayram Trafiği Hususunda Uyardı
İl Sağlık Müdürü Solmaz Halfeti de ki Sağlık tesislerini ziyaret etti
İl Sağlık Müdürü Solmaz Halfeti de ki Sağlık tesislerini ziyaret etti