Advert
Advert

Şanlıurfa’da Her İki Hastadan Biri Randevusuna Gelmiyor.

​2022 yılı başından itibaren MHRS sistemi üzerinden alınan randevuların yüzde 50 sine hastalar uymamış olup yani MHRS üzerinden muayene randevusu alan Her 2 Kişiden 1'i randevusuna gelmedi.

Şanlıurfa’da Her İki Hastadan Biri Randevusuna Gelmiyor.
Bu içerik 416 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

2022 yılı başından itibaren MHRS sistemi üzerinden alınan randevuların yüzde 50 sine hastalar uymamış olup yani MHRS üzerinden muayene randevusu alan Her 2 Kişiden 1'i randevusuna gelmedi.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Ögr. Üyesi Dr. Faruk Günak MHRS den randevu alıp randevuya gelemeyecek olanların mutlaka iptal ettirmesi gerektiğine vurgu yaptı. Randevuya gelmeyen vatandaşların diğer insanların muayene olmasını engellediğini belirtti.

 

Günak; Şanlıurfa ilimizde ve Ülke genelinde merkezi hastane randevu sistemiyle ilgili sorunların başında vatandaşlarımızın alınan randevulardan her iki hastadan birinin randevusuna gelmemesi geliyor. İlimiz genelinde randevu süreleri çok uzun olmamakla birlikte bu süreyi daha da kısaltmak halkımızın hekime ulaşmasını daha da kolaylaştırmak amacıyla alınan randevuya gelinmesi gelinmeyecekse randevu iptalinin gerçekleştirilmesini istemekteyiz. Bu şekilde oluşturulmuş randevu kapasiteleri gereksiz bir şekilde işgal edilmemiş olacak ve muayene ihtiyacı olan hastalarımızın hekime ulaşması daha da kolaylaşacaktır.

Gidilmediği halde iptal edilmeyen her randevu, ihtiyacı olan bir vatandaşımızın hizmet almasını engellemektedir. Gidemeyeceğiniz randevuları 1 dk. Öncesine kadar ALO182

http://mhrs.gov.tr MHRS Mobil ‘den iptal ederek diğer vatandaşların yararlanmasını sağlayabilirsiniz dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TAŞKINDA ZARAR GÖREN YOLLAR VE KÖPRÜLER ONARILIYOR
TAŞKINDA ZARAR GÖREN YOLLAR VE KÖPRÜLER ONARILIYOR
Harran Üniversitesinde Modern Spor Salonu Hizmete Açtı
Harran Üniversitesinde Modern Spor Salonu Hizmete Açtı