Advert
Advert

PİAZZA AVM’DE Kİ İŞLETMELER CAN ÇEKİŞİYOR.

Şanlıurfa’nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Piazza AVM’de ki işletmeler can çekişiyor.

PİAZZA AVM’DE Kİ İŞLETMELER CAN ÇEKİŞİYOR.
Bu içerik 982 kez okundu.
Advert

Ekonomik kriz Şanlıurfa’nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Piazza AVM de ki işletmeleri de vurdu. Girdi fiyatlarının ve maliyetlerin artmasından dolayı ayakta durmaya çalışan AVM’de ki işletmeler kiralarını bile ödeyemeyecek duruma geldi.
Özellikle Piazza yönetimi, ekonomik krize aldırış etmeden kira fiyatlarında ki yüksek artışı, işletmeleri olumsuz olarak etkiliyor. Yüksek kira bedelleri,aylık işletme başına ve ödemesi zorunlu 10000-20000 arası ortak giderine birde 01.01.2022 tarihinde alınan bir kararla kirasını ödeyemeyen işletmelere vade farkı uygulanıyor. Birçok işletme ise, yönetimin bu tutumundan dolayı işletmelerini kapatmak durumuna geldi.
Piazza AVM’nin bu tutumunu ve yönetiminin kendilerini ve birçok işletmeleri mağdur ettiğini dile getiren, Coffee ART Şanlıurfa Distribütörü Kavas DEVECİ şu açıklama ve iddialarda bulundu.
Deveci; “ Ülkemizde yaşanan Ekonomik sıkıntılardan dolayı biz işletmeciler olarak çok zor durumdayız. Bu süreci birlik ve beraberlik içerisinde aşmamız gerekirken, Piazza AVM yönetiminin tutumu ve yönetimi bizleri adeta çıkmaza sokuyor. Ekonomik krizden dolayı Ödeyemediğimiz Kira bedellerine vade farkı uygulanmasını asla kabul etmiyoruz. Daha önceki süreçlerde AVM’nin bir  çok sorununu oturup ortak akılla çözüme kavuştururken, bu gün maalesef AVM yönetimi bizleri ezmek için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Hatta şayet bizim şartları ve kararları uygulamazsanız sizleri tasfiye ederiz diye bizlere göz dağı vermeye çalışıyorlar. Oysa biz işletmeciler olarak burada bulunan iş alanlarının tüm dekorlarını iç tasarımlarını kendi bütçemizden yapıyoruz. İş yerlerimizi kapatıldığında ise yaptığım tüm masraflar ve içerisinde ki eşyaları AVM’ye bırakmak zorunda kalıyoruz. Bu sorunun çözümü noktasında Piazza AVM yönetimini göreve davet ediyorum. Oturup işletmelerin sorunlarını hep birlikte konuşalım beraber çözüm arayalım. Yoksa bir çok işletme ve bu işletmelerde çalışan personeller büyük mağduriyetler yaşayacaklar” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DÜNYADA BİR İLK! KILÇIKSIZ ARPA ÜRETTİLER
DÜNYADA BİR İLK! KILÇIKSIZ ARPA ÜRETTİLER
Şanlıurfa’nın Yeni Etkinlik Alanı Eyyübiye Millet Bahçesi Oldu
Şanlıurfa’nın Yeni Etkinlik Alanı Eyyübiye Millet Bahçesi Oldu