Advert
Advert

HRÜ Ziraat Fakültesi’nde Geleneksel Öğrenci Sempozyumu Gerçekleştirildi

Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü tarafından ‘15. Öğrenci Sempozyumu’ yapıldı.

HRÜ Ziraat Fakültesi’nde Geleneksel Öğrenci Sempozyumu Gerçekleştirildi
Bu içerik 453 kez okundu.
Advert

Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü tarafından ‘15. Öğrenci Sempozyumu’ yapıldı.

Bölge ve ülke tarımına hizmet açısından çok sayıda araştırmaya imza atan Ziraat Fakültesi’nde mezun olacak öğrenciler, yaptıkları araştırma sonuçlarını düzenledikleri Öğrenci Sempozyumunda sundular.

Geleneksel olarak yapılan 15. Tarla Bitkileri Öğrenci Sempozyumu’nda öğrenciler, Ziraat Fakültesi arazilerinde yaptıkları denemelerin sonuçlarını detaylarıyla sundular.

Osmanbey Yerleşkesi Hüseyin Apan Konferans salonunda gerçekleşen programın açılışına, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Çullu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okumasıyla başlayan programda, Rektör Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik,  Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Çullu, Tarla Bitkileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tahir Polat birer açış konuşması gerçekleştirdiler.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik açış konuşmasında; “Sempozyum içeriğinde çok farklı ve ilginç araştırma projeleri var. Bu araştırmaları projelendirilerek TÜBİTAK ve Üniversite araştırma fonuna sunabilirsiniz. Değerli hocalarım sevgili öğrenciler, her zaman proje odaklı çalışmalar yapın. Başarıyı, yeni projeler gerçekleştirerek elde edebilirsiniz. Böyle anlamlı sempozyumu gerçekleştiren Ziraat Fakültemiz yönetimine ve hocalarına çok teşekkür ediyorum. Sempozyumun başarılı geçmesini temenni ediyor, hepinize başarılar diliyorum” diye konuştu.

Rektör Çelik’ten sonra bir açış konuşması yapan Ziraat Fakültesi dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Çullu ise; “Bilginin pekişmesi ve kalıcı olması, uygulamadan geçmektedir. Uygulamalarla kendimizi geliştirerek dünyadaki teknoloji takip etmemiz gerekiyor. Bu sempozyumlar, seminerler, panel ve programlar, gelişmemize öncü olacaktır. Sempozyum sonuçlarının bölgemize ve çiftçilere yararlı olmasını diliyorum. Tarla Bitkileri Bölümümüzün böyle anlamlı çalışmalarından ve emeklerinden dolayı hocalarımızı ve öğrencilerimizi kutluyorum” diye konuştu.

Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tahir Polat da yapmış olduğu konuşmada; “Değerli öğrenciler, burada yapacağınız sunum ve seminerlerle elde edeceğiniz tecrübe, sizin güven ve başarma duygunuzun gelişmesine zemin hazırlayacaktır. Bu sempozyumlar sizi daha da geliştirecektir” dedi.

Hem sunumlar hem de oturumların hazırlanması ve yönetilmesinin öğrenciler tarafından gerçekleştirildiği ve

Doç. Dr. Hasan Haliloğlu’nun danışmanlığını yaptığı programda açış konuşmalarının ardından farklı salonlarda 7 oturumdan oluşan 31 bildirinin sunulduğu sempozyuma geçildi.

Program, yapılan oturumlardan sonra sonuç bildirisinin açıklamasıyla son buldu.

 

Kaynak: HRÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DÜNYADA BİR İLK! KILÇIKSIZ ARPA ÜRETTİLER
DÜNYADA BİR İLK! KILÇIKSIZ ARPA ÜRETTİLER
Şanlıurfa’nın Yeni Etkinlik Alanı Eyyübiye Millet Bahçesi Oldu
Şanlıurfa’nın Yeni Etkinlik Alanı Eyyübiye Millet Bahçesi Oldu