Advert
Advert

Avrupa Birliği Delegasyonu Büyükelçi Yardımcısı ve 17 Avrupa Birliği Ülkesinin Büyükelçi Yardımcısı Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğünü Ziyaret Etti.

Avrupa Birliği Delegasyonu Büyükelçi Yardımcısı Eleftheri

Avrupa Birliği Delegasyonu Büyükelçi Yardımcısı ve 17 Avrupa Birliği Ülkesinin Büyükelçi Yardımcısı Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğünü Ziyaret Etti.
Bu içerik 203 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Avrupa Birliği Delegasyonu Büyükelçi Yardımcısı Eleftheria PERTZINIDOU, 17 Avrupa Birliği Ülkesinin Büyükelçi Yardımcısı (Avusturya, Belçika, Hırvatistan, Çekya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Macaristan, Letonya, İrlanda, Litvanya, Lüksenburg, Polonya, Romanya, Slovakya, İspanya) AB Delegasyonu Müsteşarı Steven de WILDE, AB Delegasyonu Uzmanları Helene BOURDIEU, Elif ELÇİ, Olivia O’CCONNEL tarafından Şanlıurfa İlinde SIHHAT Projesi kapsamında yürütülen hizmetlerin görülmesi amacıyla Şanlıurfa Eyyübiye İlçesinde bulunan Makam Göçmen Sağlığı Merkezine ziyarette bulundular. Ziyarete Halk Sağlığı Genel Müdürü Fatih Kara, Daire Başkanı Azmi Ekmen, Sıhhat Proje Direktör Yardımcısı Habibe Özdemir, Sıhhat Projesi Saha Gözlemcisi Murat Zengin, Şanlıurfa il Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet Gülüm, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr.Öğr. Üyesi Abdullah Solmaz, Hizmet Başkanları, Eyyübiye İlçe Sağlık Müdürü Keziban Yavuz, Göçmen Sağlığı Sorumlusu Hanifi Elçi ve Sıhhat proje çalışanları eşlik etti. 

Halk Sağlığı Genel Müdürü Fatih Kara tarafından yapılan sunumda; yıllardır Suriyeli misafirlerimize vermiş olduğumuz hizmetleri sizlere anlatmak, göstermek için buradayız. Sıhhat projesi kapsamında Avrupa Birliğinden almış olduğumuz katkılarla vermiş olduğumuz hizmetler var. Proje kapsamında yapmış olduğumuz hizmetlerin bir örneği biraz önce gezmiş olduğunuz Makam Göçmen Sağlığı Merkezidir. Yapmış olduğumuz hizmetleri sizlere sunmak istedik, sıhhat projesi kapsamında burada küçük bir örnek gördünüz bu merkez gibi onlarca merkez var ve bu tür merkezleri Türkiye’nin birçok yerinde görme şansına sahipsiniz. Bugünkü program kapsamında kısa bir süre içerisinde sadece burada ki merkezi gördünüz. Bu vesile ile hepiniz hoş geldiniz diyorum dedi.

Makam Göçmen Sağlığı Merkezini ziyaret eden yetkililer, merkez çalışanları ile sohbet ederek hizmetlere ilişkin bilgi aldılar. Sonrasında yapılan çalışmalar ve verilen hizmetlerden dolayı teşekkür ederek teşekkürü alkışlayarak desteklediler. Heyet daha sonra göçmen sağlığı merkezinden ayrıldı.

Sağlık Bakanlığı ile Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu arasında 15.12.2020 tarihinde imzalanan hibe sözleşmesi uyarınca, Türkiye’de Göçmen Sağlığı Hizmetlerinin Desteklenmesi Projesi (SIHHAT-2) yürürlüğe girmiştir. Genel hedef olarak; SIHHAT-1 Projesi kapsamında yürütülen çalışmalardan sürekliliği gereken faaliyetlerin devamının sağlanması ve özellikli alanlardaki çalışmaların güçlendirilmesi şeklinde belirlenmiştir.
Şanlıurfa ili, Proje kapsamındaki öncelikli 29 il arasında bulunmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN BEYAZGÜL, ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ
BAŞKAN BEYAZGÜL, ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ
Karanlık dünya, Harran Üniversitesi hastanesinde aydınlanıyor
Karanlık dünya, Harran Üniversitesi hastanesinde aydınlanıyor