Advert
Advert

Şanlıurfa’da kar yağışı nedeniyle otobüs ve uçak seferleri durduruldu

Şanlıurfa Valiliği, Gaziantep ve Adıyaman istikametine yapılacak otobüs seferlerinin kar ve tipi nedeniyle durdurulduğunu açıkladı..

Şanlıurfa’da kar yağışı nedeniyle otobüs ve uçak seferleri durduruldu
Bu içerik 250 kez okundu.
Advert

Şanlıurfa Valiliği, Gaziantep ve Adıyaman istikametine yapılacak otobüs seferlerinin kar ve tipi nedeniyle durdurulduğunu açıkladı.
Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklamada, il merkezi ve çevresinde etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle can ve mal güvenliği için tedbir alındığı bildirildi. Bu kapsamda Şanlıurfa’dan Gaziantep ve Adıyaman istikametine seyredecek tüm otobüs seferlerinin bugünden itibaren durdurulduğu belirtildi. Zincir, takoz ve kış lastiği bulunmayan diğer araçların da şehirden çıkışına izin verilmeyeceği aktarılırken, kısıtlamaların hava şartlarının normale dönmesinin ardından kaldırılacağı ifade edildi.
Otobüs terminalinde Şanlıurfa’dan başka illere gitmek için bekleyen yolcular yoğunluk oluşturdu. Birçok yolcu, seferlerin kar ve tipi nedeniyle durdurulduğunu öğrendikten sonra bavulunu da alarak evine döndü. Kalacak yeri olmayan yolcuların ise otogarda bekleyişi sürüyor. Yolcular, valilikten seferlerin tekrar başlatıldığı haberini bekliyor.

Şanlıurfa’da etkili olan kar yağışı nedeniyle Uçak seferleri de iptal olurken, GAP havaalimanında uçuş trafiğinin aksamaması için pistte kar temizleme çalışması yapılıyor.
Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı bugün Şanlıurfa’da da yoğun olarak devam etti. Olumsuz hava şartlarına karşı Şanlıurfa Havalimanında görevli ekipler, pistin kapanmaması için yoğun çaba harcıyor. Uçakların iniş ve kalkış yapabilmesi için iş makineleri aracılığıyla pist kardan temizleniyor. Ekiplerin belli aralıklarla çalışmalarını 24 saat boyunca sürdürdükleri belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadınların elinde şekillenen taşlar değer kazanıyor
Kadınların elinde şekillenen taşlar değer kazanıyor
Göbeklitepe’nin dikili taşı 2022 FIFA Dünya Kupası’nda sergilenecek
Göbeklitepe’nin dikili taşı 2022 FIFA Dünya Kupası’nda sergilenecek