Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_ob9pj3sft8qaht84pareohrs52, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /var/www/vhosts/guncelurfa.com/httpdocs/index.php on line 9
Rahim Ağzı (Serviks) Kanserini Tarama Testiyle Önlemek Mümkün.
Advert
Advert

Rahim Ağzı (Serviks) Kanserini Tarama Testiyle Önlemek Mümkün.

​Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Alev ESERCAN, “Rahim Ağzı (Serviks) Kanseri Farkındalık Ayı" nedeniyle yaptığı açıklamada, kanserin tarama testiyle önleminin mümkün olduğunu dile getirerek tüm kadınları test yapmaya davet etti.

Rahim Ağzı (Serviks) Kanserini Tarama Testiyle Önlemek Mümkün.
Bu içerik 329 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Alev ESERCAN, “Rahim Ağzı (Serviks)  Kanseri Farkındalık Ayı" nedeniyle yaptığı açıklamada, kanserin tarama testiyle önleminin mümkün olduğunu dile getirerek tüm kadınları test yapmaya davet etti.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Alev ESERCAN;

Rahim ağzı (Serviks) kanseri kadın kanserlerinin arasında en sinsi olanlarından bir tanesi olup çaresiz bir hastalık değildir. Tüm dünyanın ülkemizi gururla izlediği bir tarama programımız var. Erken teşhis hayat kurtarır diyoruz. Rahim ağzı kanseri aşısı olan bir kanser türüdür. Hpv aşısı ile bu kanseri hiç başlamadan önlenebildiği, erken taramalar ve düzenli kontroller ile bu kanser hastalığı erkenden teşhis edilerek kanser olmadan erken tanı konulmaktadır.

30 yaşından itibaren 5 yılda bir tarama yapılması gerekmektedir. Smear tahlili ve Hpv tahlili ile tarama programına girmiş olunmaktadır. Herhangi bir belirti saptandığında erkenden bu tarama ile farkına varılarak erken teşhis konulmaktadır. 30 yaş üstü bayanlarımızın bu tarama programını Hastanelerimizde ve Aile Sağlığı Merkezlerimizde ücretsiz olarak yaptırabilirler.

Opr. Dr. Alev ESERCAN; Rahim ağzı kanserini engellemek için mutlaka Hastanelerimizde ve Aile Sağlığı Merkezlerimizde ücretsiz tarama programına girerek erken teşhis ile birlikte bu hastalığa yakalanma riskini ortadan kaldıralım dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HİLVAN'A KATI ATIK AKTARIM İSTASYONU
HİLVAN'A KATI ATIK AKTARIM İSTASYONU
Nöroşirurjiyen Teşvik Ödülü Şanlıurfa’da görevli Doktor kazandı
Nöroşirurjiyen Teşvik Ödülü Şanlıurfa’da görevli Doktor kazandı