Advert
Advert

ŞANLIURFA VİRANŞEHİR’DE MİNAREDEN AŞI ÇAĞRISI

​Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan mobil aşı ekipleri Vatandaşlarımızın aşıya ulaşılabilirliğini arttırmak amacıyla Viranşehir ve bağlı Mahallelerinde Halkımızı hem bilgilendiriyor hem Aşılarını yapıyorlar.

ŞANLIURFA VİRANŞEHİR’DE MİNAREDEN AŞI ÇAĞRISI
Bu içerik 95 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan mobil aşı ekipleri Vatandaşlarımızın aşıya ulaşılabilirliğini arttırmak amacıyla Viranşehir ve bağlı Mahallelerinde Halkımızı hem bilgilendiriyor hem Aşılarını yapıyorlar. Vatandaşlar Aşı noktalarına minareden Türkçe ve Kürtçe anonslar yapılarak ve Muhtarın Ahaliye önceden haber vermesi ile çağrılıyor

İl Sağlık Müdürü, Hizmet Başkanları, İlçe sağlık Müdürü ve idareciler Viranşehir’in Ekindöver, Yukarı Sarpın, Elgün, Eyüp Nebi, Anıt, Germen mahallelerine giden ekipler, aşı konusunda halkı bilgilendirerek, ön yargıları olan vatandaşların Aşı olmaları gerekliliği anlatıldı.

Vatandaşları aşı olmaya ikna etme çalışmaları kapsamında, il Sağlık Müdürümüz Prof.Dr. Mehmet GÜLÜM Viranşehir’in Ekindöver (cendere) köyüne gitti.

Müdürümüz burada yaptığı açıklamada;

“Bilindiği üzere bütün Türkiye’de yoğun bir şekilde aşılama seferberliği ve çalışmaları var. Bu kapsamda Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü olarak, Hizmet Başkanları, İlçe sağlık Müdürü ve idareciler ile birlikte Viranşehir’in aşı oranları düşük köylerindeyiz. Bizde Siverek İlçe Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Uğur KUTLUAY ve Aşılama Ekiplerimiz ile birlikte Ekin döver (cendere) köyündeyiz. Viranşehir’in bu Mahallesinde aşı oranı %50 civarında, Muhtarımızla Mahalleye gelmeden görüşüp ve burada aşı eksiği olan, aşısını yapmamış olan, vatandaşlarımızın geleciğimizden haberdar edilmelerini istedik. Aşıları olmayan ve Aşı eksiği olan vatandaşlarımız aşılarını olmaya başladılar, Camiden anons edilerek köye geldiğimizin bilgisi Ahaliye duyuruluyor. Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü olarak bu Mahalleye Dördüncü gelişimiz buranın aşıları tamamlanana kadar gelmeye devam edeceğiz, yani Dört defa daha gelmemiz gerekirse geleceğiz Halkımızın Aşılarının tamamlamasını istiyoruz. Bu amaçla buralardayız ”dedi.

Ekindöver Mahalle Muhtarı Eser YETGİN; "Aşı ekibi sağlımız için ev ev dolaşıyor. Vatandaşları aşılıyorlar. Dördüncü defa mahallemize geliyorlar. Sağlık Çalışanlarına teşekkür ediyorum" dedi.

İl Sağlık Müdürü Gülüm; Aşılama süreci ve pandemide gösterdikleri özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı sağlık çalışanlarına teşekkür etti.          

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı Sona Erdi.
Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı Sona Erdi.
BÜYÜKŞEHİR FABRİKA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
BÜYÜKŞEHİR FABRİKA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR