Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_co99al00jfongkl6jbgqjpjln1, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /var/www/vhosts/guncelurfa.com/httpdocs/index.php on line 9
İlkokula başlayacak çocuklara “okul olgunluğu” testi
Advert
Advert

İlkokula başlayacak çocuklara “okul olgunluğu” testi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kadınların hizmetine sunduğu destek merkezlerinde eğitim gören kursiyerlerin çocuklarına uzman psikolog gözetiminde çeşitli eğitimler veriyor..

İlkokula başlayacak çocuklara “okul olgunluğu” testi
Bu içerik 435 kez okundu.
Advert

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kadınların hizmetine sunduğu destek merkezlerinde eğitim gören kursiyerlerin çocuklarına uzman psikolog gözetiminde çeşitli eğitimler veriyor.
Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı koordinesinde Psikolog Sinem Yiğit tarafından ilkokula başlayacak öğrencilere ücretsiz Okul Olgunluk testi yapıldı. Şanlıurfa Ahmet Yesevi Kadın Destek ve Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen “Okul Olgunluk” testi kapsamında çocuklara 100’er sorudan oluşan 20 dakikalık bir test uygulandı.
Okul olgunluğu testi okuldan soğumayı önlüyor
Toplam 6 alt ölçekten oluşan ve 100 maddelik okul olgunluk testinde kelime anlama, cümleler, eşleştirme, sayılar, kopya etme gibi alt dallardan oluşuyor. Yapılan testlerin sonucuna göre çocuğun okula hazır olma durumu ile ilgili sağlıklı bilgiler alınıyor. Testin sonucuna göre çocuk okula gitmeye henüz hazır değil ise en sık karşılaşılan okuldan soğuma durumları ile karşılaşılmaması için aileye gerekli bilgiler verilerek, çocuğun gelişim düzeyine uygun anaokuluna yönlendirme işlemi yapılıyor.
Okul olgunluk testi okula başlamadan yapılmalı
Olgunluk testinin birinci sınıfa hazırlık aşamasında olan çocuklara yönelik verildiğini aktaran Psikolog Sinem Yiğit, olgunluk testi ile ilgili bilgiler de aktararak çocukları bire bir olarak bu testlere tabi tuttuklarını söyledi. Yiğit, "Çocukların okula başlamadan önce son derece önemli olan bu test sayesinde çocuğun eksik yanları görülerek ailelerin eksik yönlerde çocuklarının yanında yer almasını sağlıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HİLVAN'A KATI ATIK AKTARIM İSTASYONU
HİLVAN'A KATI ATIK AKTARIM İSTASYONU
Nöroşirurjiyen Teşvik Ödülü Şanlıurfa’da görevli Doktor kazandı
Nöroşirurjiyen Teşvik Ödülü Şanlıurfa’da görevli Doktor kazandı