Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_r3u8vhikcqtii4j08g0snfnhj6, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /var/www/vhosts/guncelurfa.com/httpdocs/index.php on line 9
ÖLÜM YOLU OLARAK BİLİNEN ‘SURUÇ YOLU’ İÇİN DEVA PARTİSİNDEN AÇIKLAMA
Advert
Advert

ÖLÜM YOLU OLARAK BİLİNEN ‘SURUÇ YOLU’ İÇİN DEVA PARTİSİNDEN AÇIKLAMA

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Şanlıurfa teşkilatı ölümlü kazaların çokça yaşandığı ve kan yoluna dönen Şanlıurfa-Suruç karayoluna dikkat çekmek için bir açıklama yaptı.

ÖLÜM YOLU OLARAK BİLİNEN ‘SURUÇ YOLU’ İÇİN DEVA PARTİSİNDEN AÇIKLAMA
Bu içerik 509 kez okundu.
Advert

Suruç yolu üzerinde gerçekleşen açıklamaya İl Başkan Yardımcıları, İlçe Koordinatörleri, Suruç İlçe Başkanı Yakup Çelik, Haliliye İlçe Başkan Vekili Zeynel Abidin Tavaş ve çok sayıda partili katıldı.

İlk olarak konuşan İl Başkan Yardımcısı aynı zamanda Yerel Yönetimler ve Şehircilik İşleri Başkanı Av. İbrahim Halil Aydın şunları söyledi: “Şu an Şanlıurfa-Suruç karayolunun organize sanayi bölge mevkiindeyiz. Biz DEVa Partisi Şanlıurfa il başkanlığı olarak Şanlıurfa’nın sorunlarını gündeme getirmek ve çözüme kavuşmasını sağlamak için çaba sarf ediyoruz ve edeceğiz. Şanlıurfa-Suruç karayolunda günde onlarca maddi hasarlı, yılda onlarca ölümlü kaza meydana gelmektedir. Burası trafik yoğunluğunun çok yoğun olduğu bir bölgedir. Asfaltın kanla sulanmasına dur emek için buradayız. Yıllardır Şanlıurfa’yı Ankara’da anlattığını söyleyip, gelip burada gözümüzün içine bakarak yalan söyleyen siyasetçilere sesleniyoruz. Suruç’u yok saymak Şanlıurfa’yı yok saymaktır, Suruç’a sırt dönmek Şanlıurfa’ya sırt dönmektir. Biz bu anlamda Şanlıurfa-Suruç karayolunun 2 gidiş-2 geliş şeklinde toplam 4 şeride çıkarılmasını istiyoruz. Güvenlik açısından da bu bölge önem arz etmektedir. Bir ucu Habur’a bir diğer ucu Gaziantep’e dayanan bu yolu her gün yüzlerce memur, öğrenci, çiftçi, iş insanı kullanmaktadır. Şanlıurfa’ya katkı sunmak istiyorsanız bu yolu bir an önce yapmak zorundasınız. Her platformda ticareti, turizmi önemsediğini söyleyen siyasetçilerimize çağrımızdır; ‘ samimiyetinizin göstergesi bu yolu bir an evvel yapmaktır.’ 20 yıllık bir iktidarın vaatlerle geçireceği bir zaman artık yoktur. Yapacağızlarla geçirilecek bir zaman kalmamıştır. Konunun takipçisi olacağımızı bildirir, DEVA Partisi olarak sorunları yerinde ve çözüm önerileri ile gündeme getirmeye de devam edeceğimizi kamuoyunun bilmesini isteriz” dedi.

Suruç İlçe Başkanı Yakup Çelik ise şunları kaydetti: “Suruç İlçe Başkanlığı olarak bölge halkımızın bütün sorunlarının çözümü noktasında yanlarında olduğumuz gibi Şanlıurfa-Suruç ölüm yolunun çözümü içinde yine bölge vatandaşlarımızın sesi olmak için buradayız. Bundan yaklaşık bir ay önce ölümlü ve yaralanmalı kazaların olduğu yer için gerekli mercilere başvuruda bulunmuştuk. Birkaç yetkili ihaleye çıkılacağını söylemişti. Aradan geçen zaman içinde somut bir adımın atılmadığını görüyoruz. Sosyal medyada da Suruç ölüm yolunu gündeme almamıza rağmen gelinen noktada bir açıklamanın dahi olmayışı üzücüdür. Dün yayınlanan İçişleri Bakanlığı genelgesine göre 2050 yılına kadar kazalardaki ölümlerin sıfıra indirilmesi hedeflenmektedir. Peki bunu bölünmemiş Suruç yolunda nasıl yapacaksınız? 2050 yılına kadar daha ne kadar can yitireceğiz? Son bir yılda en az 20 ölü ve yüze yakın yaralının olduğunu tespit ettik. Bu durum artık son bulsun istiyoruz” dedi.

Haliliye İlçe Başkan Vekili Zeynel Abidin Tavaş’da yaptığı konuşmada özellikle Kanal İstanbul’a değinerek konuya ilişkin şu cümlelerin altını çizdi: “Biz DEVA Partisi Haliliye İlçe Başkanlığı olarak buradayız. Biz diyoruz ki; kanal İstanbul’u yapacağınıza gelin Şanlıurfa-Suruç karayolunu yapın ve kazaların önüne geçin. Bizim Şanlıurfalılar kanal İstanbul’u savunacağına gelip bu yolu görsünler ve bu yolun yapımı için ellerini taşın altına koysunlar” dedi

suruç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HİLVAN'A KATI ATIK AKTARIM İSTASYONU
HİLVAN'A KATI ATIK AKTARIM İSTASYONU
Nöroşirurjiyen Teşvik Ödülü Şanlıurfa’da görevli Doktor kazandı
Nöroşirurjiyen Teşvik Ödülü Şanlıurfa’da görevli Doktor kazandı