Advert

YEŞİLAY!DAN PSİKOLOJİK DANIŞMANLARA SEFERBERLİK EĞİTİMİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Rehberlik ve Araştırma Merkezleri ve okullarda görev yapan 800 Rehber Öğretmene, ‘Bağımlılıkla Mücadele Eğitici Eğitimi’ verilmeye başlandı.

YEŞİLAY!DAN PSİKOLOJİK DANIŞMANLARA SEFERBERLİK EĞİTİMİ
Bu içerik 1189 kez okundu.
Advert

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında imzalanan ‘Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi Projesi Uygulama Protokolü’ kapsamında, İlimiz Şanlıurfa’da görev yapmakta olan Rehber Öğretmenlere yönelik Hizmet İçi Eğitim programının açılışı gerçekleştirildi.
Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge üyesi Muharrem ÇELİK, düzenlenen Eğitim ilgili şunları söyledi.
“İl milli eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 22 Mart Pazartesi itibariyle başlayan TBM eğitici eğitimi, farklı tarihlerde 12 ilçede devam edecektir.
Daha önce ilimizde 1600 PDR öğretmeninde eğitildiğini belirten Çelik, bu yıl 800 öğretmene daha eğitim verileceğini vurguladı.
Başkan Çelik desteklerinden dolayı Şanlıurfa Valisi Sayın Abdullah ERİN’e ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail YAPICIER’e teşekkür etti.  Eğitimin açılış programına İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına Şube Müdürü Ferhat EMRE katılım gösterdi.
Şube Müdürü Ferhat Emre “TBM Eğitici Eğitimini gençlerimize,  velilerimize ve ilimize hayırlı olmasını dileyerek,  bu eğitimin genç potansiyelin fazlaca olduğu ilimiz için çok önemli olduğunu söyledi.
Bu eğitimlerde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenlerinin önemini vurgulayarak katılıcımalara ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİDEN REFAH'TAN İKTİDARA KRİTİK AFGANİSTAN ÇAĞRISI
YENİDEN REFAH'TAN İKTİDARA KRİTİK AFGANİSTAN ÇAĞRISI
 ŞURKAV Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıl
ŞURKAV Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıl