Advert

Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Diyarbakır'da Gerçekleştirildi

Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı, Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Diyarbakır Valisi ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Halil Peltek ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya’nın katılımıyla Diyarbakır’da Karacadağ Kalkınma Ajansı ana hizmet binasında gerçekleştirildi.

Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Diyarbakır'da Gerçekleştirildi
Bu içerik 1314 kez okundu.
Advert

Fizibilite Desteği Programı kapsamında Ajansımıza yapılan proje başvuruları görüşülerek karara bağlandı. TRC2 (Diyarbakır-Şanlıurfa) Bölgesinin sürdürülebilir kalkınması ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılması, yatırım ortamına yönelik tehdit ve risklerin önlenmesi, bölgenin yenilik ve girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesine yönelik yatırım projelerinin fizibilite çalışmalarının desteklenmesi amacıyla ilan edilen ve 07 Aralık 2020 tarihinde başvuruları sona eren 2020 Yılı Fizibilite Desteği Programı kapsamında Ajansımıza 38 (otuzsekiz) adet proje teklifi teslim edilmiştir. Kalkınma Ajansları Proje ve Faaliyet Destekleme Yönetmeliği ile Kalkınma Ajansları Destek Yönetim Kılavuzu’na uygun şekilde, proje tekliflerinin ön İncelemeleri ile teknik ve mali değerlendirmeleri yapılmıştır. Yönetim Kurulu toplantısında destek almaya hak kazanan proje teklifleri karara bağlanmıştır. Başarılı Proje teklifleri listesine Ajansımız web sayfası olan www.karacadag.gov.tr adresi üzerinden erişilebilir.

Toplantıda ayrıca Ajans’ın 2021 yılı hizmet içi eğitim programı, insan kaynakları politikası raporu, mali karar ve işlemlere ilişkin süreç akım şeması, uygulanmakta olan mali destek programları kapsamında alınan süre uzatım ve fesih kararları, ajans tarafından yürütülen ve uygulaması tamamlanan mali destek programlarının program kapanış raporları, önceki yıllarda başlatılan ve uygulaması devam eden mali destek programlarına ilişkin 3 aylık program ilerleme raporları ile ajansımıza sunulan iki adet güdümlü projeye ait fizibilite raporu ve rapora esas teşkil eden diğer belgeler Yönetim Kurulu’nca görüşülmüştür.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİDEN REFAH'TAN İKTİDARA KRİTİK AFGANİSTAN ÇAĞRISI
YENİDEN REFAH'TAN İKTİDARA KRİTİK AFGANİSTAN ÇAĞRISI
 ŞURKAV Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıl
ŞURKAV Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıl