Advert

Yeşilay’dan “O nefes sana lazım olacak” hatırlatması

Yeşilay Şanlıurfa Şubesi 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Gününde ‘’O Nefes Sana Lazım Olacak’’ Filimi ve Sloganı ile Tütün Kullananlara Sesleniyor.

Yeşilay’dan “O nefes sana lazım olacak” hatırlatması
Bu içerik 630 kez okundu.
Advert

Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem ÇELİK, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü kapsamında bir açıklama yaptı. “O nefes sana lazım olacak” sloganıyla bir de film hazırlayan Yeşilay Genel Merkezi, herkesi sigarasız bir yaşama davet etti. Bir asırdır bağımlılıklarla mücadele eden Yeşilay, tütün ve tütün ürünleri kullanımının bireysel ve toplumsal yıkıcı zararlarına dikkat çekerek, sağlıklı bir toplum, sağlıklı bir gelecek için herkesi bu mücadelenin bir parçası olmaya davet eden çalışmalarını kararlılıkla sürdürüyor.

 

Yeşilay’ın yeni kampanyası ve ülkemizde tütün kullanımı ile ilgili konuşan Yeşilay Şanlıurfa  Şube Başkanı Muharrem ÇELİK şunları söyledi:

 

Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem ÇELİK, “Yeşilay olarak 100 yıldır olduğu gibi koronavirüs salgını döneminde de bağımlılıklardan uzak ve iyi bir yaşam için bütün şubelerimizle çalıştık. Şimdi normalleşmenin başladığı bu dönemde de tütünden uzak  durmanın çok önemli olduğunu vurgulyan ÇELİK,  yeni kampanyamızla ‘O nefes sana lazım olacak’ diyoruz. Şube Başkanı Muharrem ÇELİK,  TÜİK'in Türkiye Sağlık raporuna göre hala 15 yaş üzeri nüfusun yüzde 26,5’i her gün tütün mamulü kullanıdığını belirtti.. Biz Yeşilay olarak bu bireylere sigarayı bırakabileceklerini hatırlatmak istiyoruz ve 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü vesilesiyle herkesi sigarayı bırakmaya davet ediyoruz”

 

Yeşilay’dan umuda odaklanan kampanya

 

Şube Başkanı Muharrem ÇELİK, Yeşilay, tütün bağımlılığıyla mücadele kapsamında 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü için “O nefes sana lazım olacak” sloganıyla bir film Genel Merkezimiz  tarafından hazırladığını vurguladı. Filmde umuda ve geleceğe odaklanan kurum, sokaklarda, parklarda sevdikleriyle ve aileleriyle zaman geçiren insanları ekrana taşırken, rahat nefes alabilmek için sigarayı bırakmaları gerektiğini vurguladı.

 

Yeşilay tütün bağımlılığı ile mücadelede hız kesmiyor

 

Şube Başkanı Muharrem ÇELİK, Yeşilay sigara bağımlılığının azaltılması ve küçük yaşlardan itibaren çocuklarda bilinç oluşturarak potansiyel bağımlılıkların önüne geçilmesi için çalışmalar yürütüyor. T.C. Sağlık Bakanlığı ile birlikte Sigarayı Bırak Hayatı Bırakma kampanyasını başlatan kurum, Yeşil Dedektör uygulaması ile dumansız hava sahasına katkı sağlıyor; ihlallerin önüne geçilmesi konusunda katkı sunuyor. ‘Sigarayı bırakmanın tam zamanı’ kampanyasıyla koronavirüs döneminde sigarayı bırakmak isteyenlere uzaktan destek sağlayan Yeşilay, salgın döneminde Yeşilay Danışmanlık Merkezi’ne gelen 10 bini aşkın çağrıya yanıt verdi.

yeşilay muharrem çelik 31mayıs tütün sigara alkol
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HALİLİYE KIRSALINDA PARKE DÖŞEMESİ DEVAM EDİYOR
HALİLİYE KIRSALINDA PARKE DÖŞEMESİ DEVAM EDİYOR
KARAKÖPRÜ'DE MEHMET ŞANSAL İLE YOLLAR AYRILDI
KARAKÖPRÜ'DE MEHMET ŞANSAL İLE YOLLAR AYRILDI