Advert

Haliliye’de gıda denetimi

Haliliye’de halk sağlığını korumaya yönelik olarak semt pazarları, fırınlar, tatlıcılar, pastaneler ve gıda marketleri zabıta ekipleri tarafından denetlendi..

Haliliye’de gıda denetimi
Bu içerik 3512 kez okundu.
Advert

Haliliye’de halk sağlığını korumaya yönelik olarak semt pazarları, fırınlar, tatlıcılar, pastaneler ve gıda marketleri zabıta ekipleri tarafından denetlendi.
Haliliye Belediyesi, Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde gıda satışı yapan işyerlerine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Pide fırını, bakkal, gıda marketleri, semt pazarları, tatlıcılar, pastane ve imalathaneleri denetleyen ekipler, halk sağlığını korumayı amaçlıyor. Semt pazarlarında yapılan denetimlerde ekipler korona virüs salgını ile mücadele kapsamında esnaf ve vatandaşların ateşlerini ölçerek, maske dağıttı. Pazar yerlerine gelen vatandaşlar ayrıca ekipler tarafından girişe konulan dezenfektanlardan da ellerini dezenfekte etti.
Fırın ve pastanelerde hijyen ve gramaj denemi yapan ekipler, gıda marketlerinde de ürünlerin son kullanım tarihleri ve fiyatlarını denetledi.
Zabıta Müdürlüğü, denetimlerin ilçe genelinde aralıksız bir şekilde devam edeceğini belirterek, salgınla mücadele kapsamında da vatandaşlara evde kalmaları yönünde çağrılarını yeniledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin: Mecbur Kalmadıkça Dışarıya Çıkmayalım
Vali Erin: Mecbur Kalmadıkça Dışarıya Çıkmayalım
ARABADA SİNEMA İLGİ GÖRÜYOR
ARABADA SİNEMA İLGİ GÖRÜYOR