Advert
Advert

Bel Fıtığıyla Başa Çıkmanın Güvenli Yolu: Özel Metrolife!"

Bel Fıtığıyla Başa Çıkmanın Güvenli Yolu: Özel Metrolife!
Bu içerik 283 kez okundu.
Advert

Özel Metrolife Hastanesi Beyin Omurilik ve Sinir Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Kadri Burak ETHEMOĞLU, bel fıtığı ameliyatından sonraki ilk iki ayda alınacak önlemlerin rahatsızlığın tekrarlamaması açısından önemli olduğunu belirtti. 

Ayrıca, Özel Metrolife Hastanesi'nde uygulanan Altın Standart Mikrodiskektomi ameliyatı ile ilgili bilgi verdi. Mikrodiskektomi, bel fıtığı cerrahisinde en yaygın kullanılan tedavi yöntemidir. Bu yöntemde, fıtıklaşmış disk parçaları çıkarılarak sinir kökündeki baskı azaltılır ve ağrı giderilir.

Hastanemizde Mikrodiskektomi Genel anestezi veya spinal anestezi( belden aşağı uyuşturma )  uygulanan bir cerrahi yöntemdir. Küçük bir cilt kesisi ile başlanır ve özel ekartörler kullanılarak kas dokusu zarar görmeden ayrılır. Görüntüleme yöntemleri kullanılarak daha küçük kemik pencere açılır. Bu işlemler mikrocerrahi aletler ve operasyon mikroskobu eşliğinde yapıldığı için sinir ve sinir zarı zedelenme riski düşüktür. Ameliyat sonrası hastalar, işlerine veya günlük hayatlarına daha hızlı bir şekilde dönebilirler.

Hastalar genellikle bir günlük hastane yatışı sonrasında taburcu edilirler. Ameliyat sonrası 6 saat içinde ayağa kalkabilir, dolaşabilir ve normal şekilde yemek yiyebilirler. Hastalara bel sağlığını koruyucu yatma ve kalkma eğitimleri verilir. Ameliyat sonrası genellikle bir haftalık istirahat yeterlidir ve mikrodiskektomi yöntemiyle hastalar iş hayatlarına daha hızlı bir şekilde geri dönebilirler.

belfıtığı fıtık burak ethemoğlu sağlık metrolife hastane karaköprü beyin cerrahi omurilik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak Bayram Trafiği Hususunda Uyardı
Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak Bayram Trafiği Hususunda Uyardı
İl Sağlık Müdürü Solmaz Halfeti de ki Sağlık tesislerini ziyaret etti
İl Sağlık Müdürü Solmaz Halfeti de ki Sağlık tesislerini ziyaret etti