Advert
Advert

Sağlık Personellerine NRP Eğitimi Verildi.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü olarak amacımız bebeğe eli değen tüm sağlık personelin NRP eğitimli olmasıdır.

Sağlık Personellerine NRP Eğitimi Verildi.
Bu içerik 136 kez okundu.
Advert

İl sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklama Şöyle:

Bakanlığımızca asfiksiye bağlı ölümlerin ve sekellerin önlenmesi amacıyla 1998 yılından bu yana Neonatal Resüsitasyon Programı yürütülmektedir. Program kapsamında gerçekleştirilen uygulayıcı eğitimleri ile, temel resüsitasyon uygulamalarının yerleştirilebilmesi için, bu konuda eğitim almış ve standart uygulama yapacak personel yetiştirilmektedir. Neonatal Resüsitasyon Programı eğitimleri ilimizde devam etmektedir.

23-25 Ocak tarihlerinde yapılan eğitime kamu ve özel hastanelerde görev yapan 31 Hemşire, 13 Ebe, 1 Hekim, 3 ATT olmak üzere toplamda 48 sağlık çalışanının katılımıyla Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilmiştir. Eğitim; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Öznur Bulut Gazanfer ve Çocuk Ergen Kadın ve Üreme Sağlığı Şube Müdürü Mesut Hamidanoğlu’nun asfiksiye bağlı ölüm ve sekellerin önlenmesinde, Neonatal resütasyon eğitimi almış personelin önemi üzerine yapmış oldukları açılış konuşmalarıyla başlamıştır.

 Yoğun eğitim programı, yapılan teorik ve pratik sınavlar ile kursiyerler neonatal resütasyon konusunda yetkinlik kazanmıştır.

 Kursiyerlerin sertifikaları; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Öznur Bulut Gazanfer, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Hulusi Berçin, Çocuk Ergen Kadın ve Üreme Sağlığı Şube Müdürü Mesut Hamidanoğlu, Uzm. Dr. Mehmet Kılıç, Uzm. Dr. Sümeyye Ercan Uzm. Dr. Halil Aslan, Uzm. Dr. Tuba Fatma Meliha Ercan Hemşire Aysel Teke, Paramedik Emrah Yürekli, Att Güngör Çınkı, Ebe Elanur Ateş Kara, Hemşire Ahmet Erbekler, Hemşire Eymen Atalan tarafından takdim edilmiştir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TAŞKINDA ZARAR GÖREN YOLLAR VE KÖPRÜLER ONARILIYOR
TAŞKINDA ZARAR GÖREN YOLLAR VE KÖPRÜLER ONARILIYOR
Harran Üniversitesinde Modern Spor Salonu Hizmete Açtı
Harran Üniversitesinde Modern Spor Salonu Hizmete Açtı