Advert
Advert

Eyyübiye Sokak Sokak Yenileniyor

​Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un, ilçeye doğalgaz ulaştırılması sözünün gerçekleşmesinin ardından başlayan kilitli parke yenileme çalışmaları sokak sokak devam ediyor. Doğalgaz şebekesi kaçak testlerinin tamamlandığı sokaklar, içiyle dışıyla daha konforlu hale geliyor.

Eyyübiye Sokak Sokak Yenileniyor
Bu içerik 159 kez okundu.
Advert

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un, ilçeye doğalgaz ulaştırılması sözünün gerçekleşmesinin ardından başlayan kilitli parke yenileme çalışmaları sokak sokak devam ediyor. Doğalgaz şebekesi kaçak testlerinin tamamlandığı sokaklar, içiyle dışıyla daha konforlu hale geliyor.

Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü koordinesinde devam eden kilitli parke taşı yenileme çalışmaları, Hayatı Harrani, Ruha, Süleymanşah, Asya ve Eyüpkent Mahalleleri’nde tamamlanırken, ekipler yönlerini doğalgaz şebekesinin yeni döşendiği Eyüpnebi ve Direkli Mahalleleri’ne çevirdi.

Sokaklardaki doğalgaz şebeke tesisi ve bina abonelik bağlantılarının yapılmasının ardından bekletilmeden başlayan sokak yenileme çalışmaları, vatandaşlar tarafından da takdirle karşılanıyor.

Kazı nedeniyle yaklaşık 60 santimetre genişliğinde kazıların yapıldığı sokaklarda, daha sonra çökme olmaması için yenileme alanını genişleten ekipler, kazı haricinde bozulmuş yolları da yenileyerek uzun yıllar sağlıklı şekilde kullanılacak hale getiriyor.

Halen devam eden Direkli Mahallesi’ndeki doğalgaz şebeke çalışmalarının tamamlanmasının ardından, Akşemsettin ve 15 Temmuz Mahalleleri de doğalgazla buluşturulmasıyla Eyyübiye ilçe merkezinin nüfus yoğunluğuna sahip büyük mahallelerinin tamamı hem konforlu ısınma imkanına hem de temiz çevreye kavuşmuş olacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DÜNYADA BİR İLK! KILÇIKSIZ ARPA ÜRETTİLER
DÜNYADA BİR İLK! KILÇIKSIZ ARPA ÜRETTİLER
Şanlıurfa’nın Yeni Etkinlik Alanı Eyyübiye Millet Bahçesi Oldu
Şanlıurfa’nın Yeni Etkinlik Alanı Eyyübiye Millet Bahçesi Oldu