Advert
Advert

BÜYÜKŞEHİR’DEN SAKİN ŞEHİR HALFETİ’DE HAYAT BOYU ÖĞRENME ETKİNLİĞİ

​Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinlikleri kapsamında sakin şehir Halfeti’de hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte kadınların el emeği göz nuru ürünleri sergilendi.

BÜYÜKŞEHİR’DEN SAKİN ŞEHİR HALFETİ’DE HAYAT BOYU ÖĞRENME ETKİNLİĞİ
Bu içerik 90 kez okundu.
Advert

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” etkinlikleri kapsamında sakin şehir Halfeti’de hayat boyu öğrenme kültürünün geliştirilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte kadınların el emeği göz nuru ürünleri sergilendi.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Halfeti ilçesinde kadınların hizmetine sunulan kadın destek merkezinde kursiyerlerin ürettikleri el emeği göz nuru ürünler Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında sergilendi.

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül kadın emeğinin göstergesi olan ürünlerin sergilendiği alanı Halfeti Belediye Başkanı Şeref Albayrak ile birlikte gezdi. Ürün stantlarını gezen Başkan Beyazgül kadınlara kolaylıklar diledi. Yapılan ürünler hakkında bilgiler aldı.

 

Etkinlik kapsamında kadınlar kadın destek merkezinde ürettikleri el sanatları, dikiş nakış, gibi ürünleri sergileme fırsatı bulurken yine kadınların elleriyle yaptığı yöresel ürünlerden davetlilere ikram edildi. Miniklerin folklor gösterisi de izleyenlerden tam not aldı.

 

Bireysel ve toplumsal gelişimle istihdamı ön plana alarak örgün eğitim dışında kalan öğrenme etkinliklerine katılım kültürünün geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için haziran ayının ilk haftası, "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" olarak kutlanıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DÜNYADA BİR İLK! KILÇIKSIZ ARPA ÜRETTİLER
DÜNYADA BİR İLK! KILÇIKSIZ ARPA ÜRETTİLER
Şanlıurfa’nın Yeni Etkinlik Alanı Eyyübiye Millet Bahçesi Oldu
Şanlıurfa’nın Yeni Etkinlik Alanı Eyyübiye Millet Bahçesi Oldu