Advert
Advert

MİNİKLER OYUN VE OYUNCAK MÜZESİNİ GEZDİ

​Karaköprü Belediyesinin ilçeye kazandırdığı Oyun ve Oyuncak Müzesi, Müzeler Haftası dolayısıyla minik öğrencileri ağırlarken, çocuklar müze ziyaretiyle geçmişten günümüze her dönemden sergilenen çeşitli oyuncakları inceledi

MİNİKLER OYUN VE OYUNCAK MÜZESİNİ GEZDİ
Bu içerik 339 kez okundu.
Advert

Karaköprü Belediyesinin ilçeye kazandırdığı Oyun ve Oyuncak Müzesi, Müzeler Haftası  dolayısıyla minik öğrencileri ağırlarken, çocuklar  müze ziyaretiyle geçmişten günümüze her dönemden sergilenen çeşitli oyuncakları inceledi

 

Karaköprü Belediyesi’nin Şanlıurfa'ya bir ilk olarak kazandırdığı Şanlıurfa Oyun ve Oyuncak Müzesi minik ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Müzeler Haftası dolayısıyla Şenevler Mahallesinde bulunan müzeyi ziyaret eden minikler, çeşitli dönemlerde üretilen ve müzede sergilenen oyuncakları inceledi.

 

İlçede faaliyet gösteren  Mutluluk Vagonu Kreşi öğrencileri müzeyi gezerken, müzedeki geçmişten bugüne oyuncakları, çocuk oyunlarını ve malzemelerini incelediler. Minik öğrenciler daha sonra bahçedeki çizgi film karakterleri ve hayvan maketleriyle oynayarak eğlendiler.

 

Müzeler Haftası olması dolayısıyla öğrencileri Oyun ve Oyuncak müzesine getirdiklerini  belirten Mutluluk Vagonu Müdiresi Oya Akçiftçi; “Öğrencilerin yaşlarına göre dizayn edilmiş. Minik öğrenciler gezerken çok mutlu oldular. Bu müzeyi hizmete sunduklarında dolayı Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye çok teşekkür ederim. 

Oyuncak müzesinde çok eğlendiklerini ifade eden çocuklar, burada güzel zaman geçirdiklerini ve birbirinden güzel oyuncaklar gördüklerini dile getirdiler.

 

Şanlıurfa Oyun ve Oyuncak Müzesi Pazartesi günleri hariç haftanın 6 günü 09.30-18.00 saatleri arasında çocukların ve vatandaşların ziyaretine açık olacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DÜNYADA BİR İLK! KILÇIKSIZ ARPA ÜRETTİLER
DÜNYADA BİR İLK! KILÇIKSIZ ARPA ÜRETTİLER
Şanlıurfa’nın Yeni Etkinlik Alanı Eyyübiye Millet Bahçesi Oldu
Şanlıurfa’nın Yeni Etkinlik Alanı Eyyübiye Millet Bahçesi Oldu