Advert
Advert

Endoskopi Yaptırdı mide kanseri olduğunu öğrendi!

Endoskopi Yaptırdı mide kanseri olduğunu öğrendi!
Bu içerik 674 kez okundu.
Advert

Şanlıurfa’da yaşayan A.S. isimli 62 yaşındaki kadın hasta yaşadığı mide rahatsızlığıyla Özel Metrolife hastanesine gitti. Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Reşat DOĞAN’ın endoskopi girişiminden sonra hastanın midesinde tümöre rastlandı. Bu tür rahatsızlık yaşayan herkesin endoskopi yaptırması gerekir 

Girişimi gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Reşat DOĞAN , "Eğer 40 yaş üzerindeyseniz hiçbir şikayetiniz olmasa bile kontrol amaçlı endoskopi yaptırmanızı öneriyorum" dedi. Hasta A., "Dr.Reşat hocamıza mide ağrısı ve kusma şikayetleriyle geldiğimizde ilk etapta ultrasonla muayene etti, daha sonra endoskopiye karar verildi. Endoskopi sonrası rahatsızlık ortaya çıktı. Bu tür problemleri yaşayan kişilere endoskopiden korkmamalarını öneriyorum. Endoskopi yapıldı, hiçbir şekilde sorun yaşamadım. Herkese düzenli endoskopi yaptırmasını öneriyorum" diye konuştu.


40 yaş üzerinde herkesin düzenli olarak endoskopi yaptırması gerektiğini belirten Op.Dr.Reşat DOĞAN, "40 yaş sonrası mide tümörü riski var. 40 yaş altında şikayetleri olan kişiler de endoskopi yaptırmalı. Herhangi bir şikayetiniz yoksa 40 yaş altındaysanız hemen endoskopi yaptırmanızı önermiyoruz. Ama bir mide şikayetiniz varsa endoskopi yaptırmanız gerekir. Eğer 40 yaş üzerindeyseniz hiçbir şikayetiniz olmasa bile endoskopi yaptırmanızı öneriyorum. Hele ailenizde bu tür mide tümörleri varsa o zaman mutlaka yaptırmalısınız.  Erken Teşhis Hayat Kurtarır" diye konuştu.

metrolife hastane karaköprü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sigarayı Bırakın Hayat Perdenizi Kapatmayın
Sigarayı Bırakın Hayat Perdenizi Kapatmayın
ABİDE KAVŞAĞI VİYADÜKLERİ IŞIL IŞIL OLDU
ABİDE KAVŞAĞI VİYADÜKLERİ IŞIL IŞIL OLDU