Advert
Advert

Eyyübiye’de Ramazan Dayanışması Devam Ediyor

​Yaptığı tüm faaliyet ve yatırımlarla insan hayatına dokunan Eyyübiye Belediyesi, mübarek Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerinin kapılarını çalmayı, ihtiyaçlarını gidermeyi de ihmal etmiyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nde kayıtları bulunan ailelerin yardım paketleri, tek tek evlerine teslim ediliyor.

Eyyübiye’de Ramazan Dayanışması Devam Ediyor
Bu içerik 179 kez okundu.
Advert

Yaptığı tüm faaliyet ve yatırımlarla insan hayatına dokunan Eyyübiye Belediyesi, mübarek Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerinin kapılarını çalmayı, ihtiyaçlarını gidermeyi de ihmal etmiyor. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nde kayıtları bulunan ailelerin yardım paketleri, tek tek evlerine teslim ediliyor.

Sosyal belediyecilikte Türkiye’ye örnek projeler hayata geçiren ve dezavantajlı ailelerin hayatlarını iyileştirmeyi amaçlayan Eyyübiye Belediyesi, bir yandan deprem ve sel felaketinin yaralarını sarmak için büyük çaba sarf ederken diğer yandan da büyük çoğunluğu engelli, yetim, yaşlı ve hasta vatandaşlardan oluşan ailelerin ihtiyaçlarını karşılıyor.

Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nde kayıtları bulunan muhtaç ailelerin Ramazan ayında ihtiyaç duyacağı yardım malzemelerini depolarında tasnif eden belediye çalışanları, ailenin nüfusu ve talepleri doğrultusunda hazırladıkları paketleri evlerine kadar ulaştırıyor.

Bütçesinin önemli bir kısmını ilçedeki sosyo-ekonomik hayatın gelişmesi yönündeki projelere ayıran Eyyübiye Belediyesi, binlerce öğrenciye ücretsiz dershane ortamı sağlıyor, engelli, yaşlı, yetim ve yoksul ailelerin her zaman yanlarında oluyor. Yıkık, dökük ve yaşanamaz halde bulunan yüzlerce evi de onararak ailelere teslim eden Eyyübiye Belediyesi, ilçenin ekonomik hayatının gelişmesi için de fabrika, sera gibi yatırımlar, meslek edindirme kursları gibi faaliyetler yürütüyor.

 

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sigarayı Bırakın Hayat Perdenizi Kapatmayın
Sigarayı Bırakın Hayat Perdenizi Kapatmayın
ABİDE KAVŞAĞI VİYADÜKLERİ IŞIL IŞIL OLDU
ABİDE KAVŞAĞI VİYADÜKLERİ IŞIL IŞIL OLDU