Advert
Advert

Eyyübiye’de Selden Etkilenen Evler Onarılıyor

​Şanlıurfa’da 15 Mart’ta gerçekleşen sel baskınlarının ardından gece gündüz demeden mesaiye devam eden Eyyübiye Belediyesi ekipleri, selden zarar gören mahallelerde hayatın normale dönmesi için harıl harıl çalışıyor.

Eyyübiye’de Selden Etkilenen Evler Onarılıyor
Bu içerik 131 kez okundu.
Advert

Şanlıurfa’da 15 Mart’ta gerçekleşen sel baskınlarının ardından gece gündüz demeden mesaiye devam eden Eyyübiye Belediyesi ekipleri, selden zarar gören mahallelerde hayatın normale dönmesi için harıl harıl çalışıyor.

Karakoyun Deresi’nin taşmasıyla selden büyük zarar gören Akabe Mahallesi’ndeki sokaklardaki çalışmalara ağırlık veren Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri, Temizlik, Çevre Koruma ve Kontrol, Park Bahçe, Destek Hizmetleri ve Zabıta Müdürlüğü çalışanları, balçıktan tamamen temizlendikten sonra deterjanla yıkanan ve kuruyan evlerin dış cephelerinde boya çalışmalarına devam ediyor.

Sel felaketinin izlerinin temizlendiği evlerin dış cepheleri boyanmaya devam ederken, selden hasar gören evlerin onarımı da Fen İşleri Müdürlüğü çalışanlarınca hızla yapılıyor.

Selden zarar gören, duvarları yıkılan evleri tek tek tespit eden Eyyübiye Belediyesi birimleri, hayatın normale dönmesi için bir yandan temizlik çalışmalarını sürdürürken diğer yandan da onarım ve boya faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

Eyyübiye Belediyesi’nin tüm imkânlarıyla afetin yaşandığı ilk andan itibaren yanlarında olduklarını belirten vatandaşlar, Başkan Mehmet Kuş’a ve tüm belediye çalışanlarına teşekkür ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sigarayı Bırakın Hayat Perdenizi Kapatmayın
Sigarayı Bırakın Hayat Perdenizi Kapatmayın
ABİDE KAVŞAĞI VİYADÜKLERİ IŞIL IŞIL OLDU
ABİDE KAVŞAĞI VİYADÜKLERİ IŞIL IŞIL OLDU