Advert
Advert

Depremzedelere ağız ve diş taraması yapıldı

Depremzedelere ağız ve diş taraması yapıldı
Bu içerik 258 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Depremin ilk dakikasından itibaren sağlık çalışanlarımız, kendi Ailelerini, kendi korkularını bir kenara bırakarak Deprem bölgelerinde, hastanelerde, barınma yerlerinde ve deprem çadırlarında kalan depremzedelere hızlı ve kesintisiz sağlık hizmeti vermek için fedakârca görevlerini yerine getiriyorlar.

Bu kapsamda Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi tarafından Depremlerden etkilenen afetzedelerin yerleştirildikleri barınma alanlarında Ağız ve Diş taraması yaparak ağız hijyeni konusunda bilgilendirmeler yaptılar. Dişlerinde sorun tespit edilen Afetzedeler araçlarla alınarak hastane ortamında tedavileri yapıldıktan sonra tekrar barınma yerlerine bırakıldılar. Dişlerinde sorun tespit edilen Engelli çocukların ise ailelerine randevu almaksızın hastane başvurmaları ve Anestezi altında diş tedavilerinin yapılacağı bilgisi verildi. Afetzedelere toplu yerlerde yaşadıkları için enfeksiyondan korunmak, solunum yolu ile geçen hastalıkların önüne geçebilmek için çocuk ve yetişkinlere maske dağıtımı yaptılar.

Ağız hijyeni neden önemli; Vücudumuzdaki çeşitli hastalıkların ağız enfeksiyonlarıyla geliştiği çalışmalarla ortaya konulmuştur. Yani bir diş eti veya diş enfeksiyonu kalp başta olmak üzere böbrekler, mide gibi pek çok organımızı, eklemleri etkileyebilmektedir. Zaman zaman kan değerlerinde yüksek enfeksiyon gözlemlenen ancak enfeksiyonun kaynağı tespit edilemeyen hastalarımızda ağız enfeksiyonları görülebiliyor. Bu nedenle ağız hijyeni Diş bakımına önem göstermemiz gereklidir.    

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sigarayı Bırakın Hayat Perdenizi Kapatmayın
Sigarayı Bırakın Hayat Perdenizi Kapatmayın
ABİDE KAVŞAĞI VİYADÜKLERİ IŞIL IŞIL OLDU
ABİDE KAVŞAĞI VİYADÜKLERİ IŞIL IŞIL OLDU