Advert
Advert

BEBEK VE ANNENİN HAYATI KURTULDU...

BEBEK VE ANNENİN HAYATI KURTULDU...
Bu içerik 1668 kez okundu.
Advert

       “Plasenta Yapışma anomalileri halk dilinde bebeğin eşinin öne yapışması olarak da bilinmektedir. Bölgemizde bil hassa da şehrimizde geçirilmiş sezaryen sıklığına bağlı olarak sık gözlenen bir durumdur. Tedavisinde sezaryen ile birlikte rahimin alınması gerekmektedir. Ancak bölgemizde rahim kadınlar tarafından adeta kutsal olarak atfedildiği için ameliyat sırasında rahimi koruyucu cerrahiler bazı durumlarda gerekebiliyor. Tabi rahim koruyucu cerrahi için tecrübeli cerrah ve ekip, uygun ameliyathane, yoğun bakım şartları ve kan bankası gerekmektedir” dedi.


      Farklı sağlık merkezlerinde rahminin alınabileceği söylenen hasta, Özel Metrolife Hastanesine gelerek sezaryen olmak istedi. Özel Metrolife Hastanesi Başarılı doktorlarından Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. Mehmet Emin TAŞDÜZEN’nin Hastanın yapılan muayenesinde 35 Haftalık geçirilmiş sezaryen öyküleri ve aktif kanamalı bir şekilde olduğu tespit edildi.

      Acil olarak ameliyat planlandı. Ameliyata alınan hasta, yapılan operasyonda rahim korunarak yaklaşık 2 saatlik sezaryen ile ameliyatı tamamlandı.


      Op.Dr. Mehmet Emin TAŞDÜZEN sözlerine “Hastamızın ve bebeğimizin genel durumu iyi, ameliyatının birinci günündeyiz ve hastamız taburcu olabilecek düzeyde. Hastamıza acil şifalar diliyoruz. Hastalarımız bu tür riskli gebelik takiplerini hastanemizde güvenle takip ve tedavilerini olabileceklerini“ diyerek sözlerine son verdi.

 

 

emin taşdüzen mehmet emin taşdüzen sezaryen ameliyat metrolife kadın doğum uzmanı kadın doğum kadın hastalıkları plasente previa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sigarayı Bırakın Hayat Perdenizi Kapatmayın
Sigarayı Bırakın Hayat Perdenizi Kapatmayın
ABİDE KAVŞAĞI VİYADÜKLERİ IŞIL IŞIL OLDU
ABİDE KAVŞAĞI VİYADÜKLERİ IŞIL IŞIL OLDU