Advert
Advert

Eyyübiye Belediyesi’nden Tarihi Çarşılara Estetik Dokunuş

​Şanlıurfa’nın tarihi çarşılarındaki kaldırım ve yol işgalleri, Eyyübiye Belediyesi’nin hayata geçirdiği tezgah düzenlemesi ile ortadan kalktı. Esnaf ve belediyenin ortak fikirde buluşmasıyla yapılan düzenleme, tarihi çarşılara estetik bir görünüm kazandırdı.

Eyyübiye Belediyesi’nden Tarihi Çarşılara Estetik Dokunuş
Bu içerik 221 kez okundu.
Advert

Şanlıurfa’nın tarihi çarşılarındaki kaldırım ve yol işgalleri, Eyyübiye Belediyesi’nin hayata geçirdiği tezgah düzenlemesi ile ortadan kalktı. Esnaf ve belediyenin ortak fikirde buluşmasıyla yapılan düzenleme, tarihi çarşılara estetik bir görünüm kazandırdı.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un talimatıyla, Zabıta Müdürlüğü’nün esnafla tek tek görüşüp ortak fikri hayata geçirmesi sonucu, Şanlıurfa’nın tarihi çarşılarındaki tezgah düzensizliği ve görüntü kirliliği ortadan kaldırıldı.

Tarihi çarşılarda yapılan düzenlemeyi Başkan Yardımcısı Ali Çiftçi, Zabıta Müdürü Ahmet Horoz, Meclis Üyeleri Yakup Kılınç ve İ. Halil Beyaz ile birlikte inceleyen Başkan Mehmet Kuş, esnafın talebi doğrultusunda bölgeye seyyar satıcı girişini önlemeye yönelik bir düzenleme de planladıklarını belirtti.

Eyyübiye’yi Eyyübiyelilerle yöneteceklerini söylediklerini ve bunu her zaman uyguladıklarını dile getiren Başkan Kuş, kaldırım işgalleriyle sıkıntıları çözmek için esnafla görüştüklerini ve ortak alınan kararı uyguladıklarını ifade etti.

Eyyübiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün bizzat uyguladığı proje ile tarihi dokuya uygun ve estetik tezgahların üretildiğini ve kullanıma sunulduğunu belirten Başkan Kuş, tarihi çarşılar bölgesinin tamamını işgal ve görüntü kirliliğinden kurtaracaklarını kaydetti.

 

Yapılan tezgah düzenlemesinden büyük memnuniyet duyan çarşı esnafı, böyle bir düzenlemenin yıllar önce hayata geçirilmesi gerektiğini ifade ederek, Başkan Mehmet Kuş’a ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sigarayı Bırakın Hayat Perdenizi Kapatmayın
Sigarayı Bırakın Hayat Perdenizi Kapatmayın
ABİDE KAVŞAĞI VİYADÜKLERİ IŞIL IŞIL OLDU
ABİDE KAVŞAĞI VİYADÜKLERİ IŞIL IŞIL OLDU