Advert
Advert

HAYIRSEVER GURBETÇİ SAĞLIK TESİSİ YAPTIRIYOR.

Yurt dışında yaşayan Şanlıurfalı Hayırsever Mahmut ÖNCEL Karaköprü İlçemizde 9 Birimlik Aile sağlığı merkezi ile 112 komuta merkezinin içinde bulunduğu Sağlık tesisi yaptırıyor.

HAYIRSEVER GURBETÇİ SAĞLIK TESİSİ YAPTIRIYOR.
Bu içerik 247 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

 Yurt dışında yaşayan Şanlıurfalı Hayırsever Mahmut ÖNCEL Karaköprü İlçemizde 9 Birimlik Aile sağlığı merkezi ile 112 komuta merkezinin içinde bulunduğu Sağlık tesisi yaptırıyor. Temel atma törenine Öncel Ailesi, Karaköprü Belediye Başkanı Metin BAYDİLLİ, İl Sağlık Müdürümüz Prof.Dr. Mehmet GÜLÜM, İl Sağlık Müdürlüğü Hizmet Başkanları ve vatandaşlar katıldı. Temel atma töreni kurban kesilerek yapıldı.

 İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet GÜLÜM, yaptığı açıklamada; Bugün Arsasını Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Karaköprü Belediyesinin çabalarıyla İl Sağlık Müdürlüğüne tahsisi ile Hayırsever Mahmut ÖNCEL de inşaatını yaparak Altı ayda inşaatını tamamlayarak Hizmete sunmayı planladığımız 9 Birimlik aile sağlık merkezi ile 112 komuta merkezinin temelini attık. Sağlık konusunda çok duyarlı bir millet olmanın gururunu taşıyoruz. Öncel Ailesini Duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum ve kutluyorum. Mahmut Öncel Bey ilimizde yapımı devam eden iki cami inşaatı ile örnek işlere imza atan bir hayırseverimiz. Kendisi bu kapsamda Şanlıurfa Karaköprüde İçerisinde 9 Birimlik aile sağlık merkezi ile 112 komuta merkezi olan 2000 m2 lik alanda 1500 m2 kapalı alanı olan bir sağlık tesisi kazandırıyor. Allah hayırlara vesile kılsın. Aile sağlığı merkezlerinde birçok hastanenin de yükünü alarak ilk elden sağlık hizmeti verilmiş oluyor. Bu açıdan birinci basamak sağlık hizmetlerinden olan aile sağlık merkezleri çok önemlidir.

Ayrıca Bu tesisin yapımı ile Karaköprü’ de 7/24 hizmet veren Çocuk Polikliniklerinin yer açısından genişlemesi rahatlaması için, Bu sağlık tesisi önem arz edecektir dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da en az Antibiyotik yazan Hekimler ziyaret edildi.
Şanlıurfa’da en az Antibiyotik yazan Hekimler ziyaret edildi.
Karaköprü Güzelşehir mevki Maddi hasarlı kaza.
Karaköprü Güzelşehir mevki Maddi hasarlı kaza.