Advert
Advert

Yılın Son Askom Toplantısı Gerçekleşti.

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün talimatları doğrultusunda her ay düzenli olarak yapılan ASKOM (Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu) toplantısı, Hastaneler Arası Sevkleri Değerlendirme ve Denetleme Komisyonu Toplantısı ile birleştirilerek İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Yılın Son Askom Toplantısı Gerçekleşti.
Bu içerik 250 kez okundu.
Advert

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün talimatları doğrultusunda her ay düzenli olarak yapılan ASKOM (Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu) toplantısı,  Hastaneler Arası Sevkleri Değerlendirme ve Denetleme Komisyonu Toplantısı ile birleştirilerek İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda 2021 Yılı Aralık Ayı ASKOM (İl Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu) ve Hastaneler Arası Sevkleri Değerlendirme ve Denetleme Komisyonu toplantısı yapıldı.

•             ASKOM (Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu) ve Hastaneler Arası Sevkleri Değerlendirme ve Denetleme Komisyonu toplantısı, İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda,

Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Yılmaz GERGER ve Kamu Hastaneleri Başkanı Dr.Öğr.Üys.Faruk GÜNAK Başkanlığında, ilgili başkan yardımcıları, hastanelerin başhekim/başhekim yardımcısı, ilçe sağlık müdürleri, il ambulans servisi başhekimi, komuta kontrol merkezi sorumlusu, ilde acil sağlık hizmeti veren tüm kamu, özel, üniversite ve hastanelerinin ASKOM sorumluları, resmi ve özel sağlık kurum ve kuruluşların acil servis sorumlu hekimleri ve  kalite biriminin katılımı ile düzenlendi

Toplantıda; ilimizdeki hastane öncesi acil sağlık hizmetleri ve hastane acil servislerinin 2021 Yılı Kasım dönemine ait çalışmaları değerlendirildi. Hastane öncesi Acil Sağlık Hizmetleri ve Acil Servislerin işleyişinin kolaylaştırılması ve acil sağlık hizmetinin kesintisiz, ulaşılabilir ve etkin olarak sürdürülebilmesine yönelik bilgi paylaşımında bulunuldu. Ayrıca sevk komisyonunda hastaneler arası hasta nakillerinde kayıtların düzenli yapılması, sevkin uygunluğuna dikkat edilmesi ve yapılan uygulamaların iyileştirilmesine dönük kararlar alındı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da en az Antibiyotik yazan Hekimler ziyaret edildi.
Şanlıurfa’da en az Antibiyotik yazan Hekimler ziyaret edildi.
Karaköprü Güzelşehir mevki Maddi hasarlı kaza.
Karaköprü Güzelşehir mevki Maddi hasarlı kaza.