Advert
Advert

Şanlıurfa’da Meal Sınavı başvuruları devam ediyor

Kur’an Nesli Platformu düzenlenecek olan Kur’an meali sınavı için Şanlıurfa’da başvurular ve hazırlıklar devam ediyor.

Şanlıurfa’da Meal Sınavı başvuruları devam ediyor
Bu içerik 272 kez okundu.
Advert

Kur’an Nesli Platformu tarafından düzenlenecek olan “Kur’an Nesline Kur’an Pınarı” meal sınavı için başvurular ve hazırlıklar devam ediyor.
Kuran Nesli Platformu Şanlıurfa Bölge Koordinatörlüğü başvuruların 20 Ağustos 2019 tarihine kadar devam edeceği hatırlatıldı.
Konu ile ilgili açıklama yapan Kuran Nesli Platformu Şanlıurfa Temsilcisi Mahmut Kışlar, Türkiye geneli yapılacak olan umre ödüllü yarışmanın bu yılki temasının “Kur’an Nesline Kur’an Pınarı Yarışması” olacağını belirtti.
Kışlar, “Kur’an Nesli Platformu tarafından her yıl yapılan bu yıl dokuzuncusu yapılacak olan Kur’an meali sınavında yarışmacılar 4 ayrı kategoride yarışmaya girebilecekler. Türkiye geneli yapılacak olan ve umre ödüllü yarışmanın bu yıl ki teması ‘Kur’an Nesline Kur’an Pınarı Yarışması’ olacaktır. 15 Eylül Pazar günü yapılacak olan sınavın başvuru tarihleri 1 Mayıs ile 20 Ağustos 2019 tarihleri arasında olacak.” ifadelerini kullandı.
Kur’an Nesli Platformu olarak amaçları hakkında bilgi veren Kışlar, “Kur’an Nesli Platformu olarak bizler insanlığa faydalı bireyler yetiştirmek ve toplumun hayatına ilahi öğretiler çizgisinde yön vermek adına çaba sarf ediyor ve bu vesileyle de 2011 yılından bu yana meal sınavları düzenliyoruz. Kur’an’ı Kerim’in Yunus Suresi 57’nci Ayet-i Kerimesinde mealen, ‘Şüphesiz ki Kur’an Allah’ın Hazreti Cebrail aracılığıyla Hazreti Muhammed’e (Sallallahu Aleyhi Vesellem) indirdiği hak kelamıdır. Kelamların en güzeli olan bu Kur’an, bir hayat nizamı ve tüm zamanlara ve tüm kıtalara hitap eden ilahi bir çağrıdır. Her derdin devası da her karanlığa ışık da ondadır.’ buyuruyor.” Diye konuştu.
“İnsanlığın yegâne rehberi Kur’an’dır”
Kur’an’ın insanları karanlıktan aydınlığa çıkaran yegâne rehber olduğuna değinen Kışlar, “Zamanın ve teknolojinin esiri olmuş gençlik bir çıkış yolu ararken, rehbersizlikten bunalan, yolunu şaşırıp batıl yollarda bocalayıp duran insanlık, rehberini ararken bizler tüm benliğimizle inanarak diyoruz ki; çıkış yolu Kur’an’dır, insanlığa yegâne rehber Kur’an’dır. Karanlıklardan nura çıkaran bu kitap tüm dertlerimize dermandır. O halde bütün çabamız bu yüce kitabı okumak, anlamak ve yaşamak üzerine olmalıdır. Kur’an Nesli Platformu olarak bu gaye ile yürüttüğümüz etkinliklerimizden biri olan ‘Kur’an Nesline Kur’an Pınarı Yarışması’nı siz değerli halkımızla paylaşmak istiyoruz.” şeklinde konuştu.
Kışlar açıklamasına şöyle devam etti:
“Toplumun her kesimini kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in mesajları ile buluşturarak, ilahi mesajların öğrenilmesi ve öğrenilenlerin birey ve toplum yaşamında maddi ve manevi olarak huzurun tesis edilmesine katkı sunmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirdiğimiz ‘Kur’an Nesline Kur’an Pınarı Yarışması’ bu yıl 15 Eylül Pazar günü yapılacaktır.”

“Sınav için platform tarafından hazırlanan kitaplar esas alınacaktır”
Sınav içeriği ile ilgili bilgi veren Kışlar, “Dört kategori üzerinden gerçekleşecek olan yarışmamızda 1’inci kategoride 4’üncü ve 5’inci sınıf öğrencileri, 2’nci kategoride 6’ncı- 7’nci ve 8’inci sınıf öğrencileri, 3’üncü kategoride lise öğrencileri ve 4’üncü kategoride ise yetişkinler yer alacaktır. 1’inci ve 2’nci kategori için platformumuz tarafından ilkokul ve ortaokullar için hazırlanan ‘Kur’an Nesline Kur’an Pınarı’ kitabı; 3’üncü ve 4’üncü kategori için, yine platformumuz tarafından gençler ve yetişkinler için hazırlanan ‘Kur’an Nesline Kur’an Pınarı’ kitabı esas alınacaktır. Başta umre, bilgisayar, altın, bisiklet ve tablet olmak üzere dört farklı kategoride toplamda 500’ün üzerinde ödülün verileceği bu yarışma için başvurular 1 Mayıs 2019 tarihinde başlamış olup, 20 Ağustos 2019 tarihine kadar devam edecektir. Yarışmayla ilgili tüm gelişmeler ve ayrıntılar http://www.kurannesliplatformu.com adresinden takip edebilirsiniz.” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'GÖÇ YÖNETİMİ ZİRVESİ' DÜZENLENDİ
'GÖÇ YÖNETİMİ ZİRVESİ' DÜZENLENDİ
ARINÇ: URFA BEDEL ÖDEME NOKTASINDA DEĞİL, BEDEL ALMA NOKTASINDADIR videolu haber
ARINÇ: URFA BEDEL ÖDEME NOKTASINDA DEĞİL, BEDEL ALMA NOKTASINDADIR videolu haber