Advert
Advert

Lazer İle Gözlüklerinizden Kurtulun

Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Güzey, excimer lazer tedavisi ile 10-20 dakika içerisinde gözlükten kurtulmanın mümkün olduğunu söyledi.

Lazer İle Gözlüklerinizden Kurtulun
Bu içerik 2296 kez okundu.
Advert

Göz çizdirme ameliyatı olarak da bilinen Excimer lazer tedavisi ile birlikte hastaların artık gözlükten kurtulabileceğinin altını çizen Prof. Dr. Mustafa Güzey, "Gözlük ve kontakt lenslerden kurtulmak için yaptığımız bir tedavi şekli ve bu tedavi şekli sayesinde artık gözlüklerimizden ve kontakt lenslerimizden kurtulabilir, gözlüksüz bir hayata devam edebiliriz" dedi.

OPERASYON KISA SÜRÜYOR

Eximer Lacer tedavilerinin kısa sürdüğüne işaret eden Prof. Dr. Mustafa Güzey, "Toplamda 10 ile 20 dakika arasında süren bir işlem. Bu süre sonunda hasta tamamen gözlüklerinden kurtulmuş oluyor. Lazer tedavisinin de tabii bazı kısıtlamaları var. İlk önce lazer tedavisi uygulamak için gözümüzdeki kornea dediğimiz camsız tabakanın gelişiminin tamamlanmış olması gerekir ki; bu da yaklaşık 18-21 yaş arası dönemde gerçekleşir. Eğer gözümüzdeki bu ilerleme ya da refraktif problem dediğimiz miyop, hipermetrop ya da astigmatın gelişimi durduysa, bu safhadan sonra artık tedavi edilebilir duruma gelir. Bu yaşla ilgilidir. Ayrıca numara ile ilgili de bir kısıtlama var. Genellikle 8 ile 10 arası bir değere kadar çok rahatlıkla eximer lazer tedavisi yapabilmekteyiz" ifadelerini kullandı.

OPERASYON SONRASI ÖNERİLER

Eximer lazer ameliyatının ardından bir gece sonrası hastaların günlük hayatına devam edebildiğinin altını çizen Prof. Dr. Mustafa Güzey, "Ama bundan sonra belli bir dönemde, özellikle 15 gün ile 1 ay arasında ilaç kullanmaları gerekir. Verdiğimiz damlalar, destekleyici ve tedavi edicidir. Yaklaşık bir aylık dönemde, hastalarımız ilaçlarını kullanırlar. Bu dönemde özellikle travmadan kaçınmalarını yoğun bir şekilde tavsiye ediyoruz ve güneşe maruz kalmamak için de güneş gözlüğü kullanmalılar. Hastalarımız ilk 15 gün makyaj yapma konusunda da biraz dikkatli olmalı, daha sonra gündelik yaşamlarına devam edebilirler" şeklinde konuştu.

GÜNCEL VE MODERN SİSTEMLER

Teknolojinin gelişmesinin de bunda önemli rol oynadığına işaret eden Prof. Dr. Mustafa Güzey, "Lazer tedavilerinde güncel cihazları kullanıyoruz. Hem Amerikan Sağlık Örgütü, hem Avrupa, hem de Sağlık Bakanlığımızın kabul ettiği cihazlar olmalı ki; bunlar hasta güvenliği açısından üst düzey cihazlar olmalı. Bu cihazlar sayesinde daha önce daha yavaş olan cihazlar yerine, daha hızlı ve daha iyi sonuçlar alan cihazlar kullanıyoruz. Hasta güvenliği ve tedavi sonucu açısından daha iyi sonuçlar alabilmek için göz takip sistemleri sayesinde de hastaları daha güvenli tedavi edebiliyoruz" dedi.

Hatalara nadiren ikinci kez operasyon uygulandığını belirten Prof. Dr. Mustafa Güzey, hastanelerinde ise göz takip sistemleri ile birlikte çok yeni ve modern sistemler kullandıklarını ifade etti.

 

mustafa güzey academia hastanesi göz hastalıkları lazer tedavisi excimer laser
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Çavuşoğlu Filistinli mevkidaşı Malki ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu Filistinli mevkidaşı Malki ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan büyükşehir belediye başkanları ile bir araya geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan büyükşehir belediye başkanları ile bir araya geldi