Güncelurfa.com - Şanlıurfa ve Güneydoğu'nun Güncel Haberleri - Güncelurfa.com - Şanlıurfa'nın Güncel Haberleri
Advert
Advert

Şanlıurfa TKDK , Toplam 98 Proje İle Türkiye Genelinde 2.Sırada

TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü IPARD-II 3. Başvuru Çağrı ilanı sonunda; Süt ve Et Üretimi sektörü ile Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi sektörlerinde aldığı 127 milyon TL yatırım tutarına sahip toplam 98 proje ile Türkiye genelinde 2. sırada yer aldı.

Şanlıurfa TKDK , Toplam 98 Proje İle Türkiye Genelinde 2.Sırada
Bu içerik 5710 kez okundu.
Advert

Rekor sayıda gelen bu başvuruların hayata geçirilmesi durumunda Şanlıurfa’da son 5 yılda yatırımlara verilen toplam hibeden daha fazla hibe sağlanacaktır.   

Son beş yılda verilen toplam hibe miktarı 58 Milyon TL iken, bu yatırımlarla birlikte Şanlıurfa’ya ilave 61 milyon TL’lik hibe fonu verilecektir.


İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim yaptığı açıklamada; Sn. Bakanımız Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın gösterdiği hedef çerçevesinde çok sıkı bir çalışma dönemi geçirdiklerini, Allah’a şükür bu çalışmanın karşılığını son 5 yılın toplamından daha fazla yatırım ve hibe talebi ile aldıklarını söyledi. Bu yatırım talebinin bölgemizde artarak devam etmesi gerektiğini söyleyen Dr. Yetim, böylece bölgenin en önemli sorunu olan istihdama önemli derecede katkı sağlanacağını sözlerine ekledi.

Bakan Fakıbaba, "Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından verilen IPARD hibeleri Şanlıurfa’ya çok değer kattı" diyerek TKDK hibelerinin bölge için önemine vurgu yaptı. Bakan Fakıbaba; bu başarının sağlanmasında emeği geçen Dr. Yetim ve ekibine teşekkür ettiğini ve Şanlıurfa’da tüm alanlarda bu örnek başarının sağlanmasını beklediğini söyledi. 
 
TKDK
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bayramda ekmek israfına dikkat
Bayramda ekmek israfına dikkat
Şanlıurfa turizminde revizyon çalışmaları yapılacak
Şanlıurfa turizminde revizyon çalışmaları yapılacak