Güncelurfa.com - Şanlıurfa ve Güneydoğu'nun Güncel Haberleri - Güncelurfa.com - Şanlıurfa'nın Güncel Haberleri
Advert
Advert

Spor Turnuvası , Final Müsabakaları ile Sona Erdi

Spora ve sporcuya her zaman destek sağlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin 8 branşta başlattığı 'Spor Turnuvası' yapılan final müsabakaları ile sona erdi

Spor Turnuvası , Final Müsabakaları ile Sona Erdi
Bu içerik 894 kez okundu.
Advert

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği 'Spor Turnuvası'  Şanlıurfa'da gençlerin spora yönlendirilmesi ve lisanslı sporcu sayısının arttırılmasını hedefleniyor.

 

Bu kapsamda Yenice Spor Salonunda Eyyüp Göncü Anadolu Lisesi ile Şanlıurfa Spor Lisesi arasında gerçekleşen Hentbol Final müsabakasını Şanlıurfa Spor Lisesi kazandı.  Toplamda 10 liseden 130 öğrencinin katıldığı Hentbol turnuvasında Şanlıurfa Spor Lisesi rakiplerini yenerek şampiyon olmaya hak kazandı.

 

Öte yandan gerçekleşen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kupasına Toplam 33 lisenin katıldı. Gerçekleşen Final müsabakasının ardından Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi turnuvayı şampiyon olarak tamamladı.

 

Şanlıurfa’da sporu yaygınlaştırmak istediklerini belirten Başkan Nihat Çiftçi, “Büyükşehir Belediyemizin hedefi Şanlıurfa’da sporu yaygınlaştırmak, faaliyetleri artırmak, turnuvalar düzenlemek ve mümkün mertebe şehrimizde centilmenliği, kardeşliği, mücadeleyi ortaya çıkarabilmek. Turnuvalara katılan tüm takımları kutluyorum. Finale kalan takımlarımızdan iyi olan kazansın. Farklı branşlarda turnuvaların final müsabakaları gerçekleşiyor spor şehri olabilmemiz adına gerekli olan çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Şanlıurfa’nın spor şehri olmasını istiyorsak alt yapıya önem vermek durumundayız ve bunu da ilkokul, ortaokul düzeyinde başlayarak turnuvalar düzenlememiz gerekiyor.  Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğümüz yaptığı başarılı çalışmalar ile Şanlıurfa’yı şampiyon şehir yapma yolunda emin adımlarla ilerliyor” dedi.

 

Başkan Nihat Çiftçi, Şampiyon Şehir Olma Yolunda İlerliyoruz

Konuşmasında Büyükşehir Belediyesinin turnuvalarda elde ettiği başarılara dikkat çeken Başkan Çiftçi, “Büyükşehir Belediyespor Futbol takımımız BAL ligine yükseldi, Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Basketbol Takımımız Süper Lig’e yükseldi diğer branşlarda ise bölge ve Türkiye turnuvalarında dereceler elde edildi. Spor seven biri olarak her branşı önemsiyor. Sporcularımızı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Gerçekleşen final müsabakalarının ardından ilerleyen tarihlerde Şampiyon olan takımlara Başkan Nihat Çiftçi’nin katılımı ile Ödül töreni düzenlenecek.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ″Kalemini terör örgütleri emrine verenler bizim nezdimizde asla gazeteci olamazlar″
Cumhurbaşkanı Erdoğan: ″Kalemini terör örgütleri emrine verenler bizim nezdimizde asla gazeteci olamazlar″
Çavuşoğlu, İran’da
Çavuşoğlu, İran’da